Як навчити собаку команді "лежати".

Дресирування собаки справа непроста, тривалий і вимагає від господаря терпіння і витримки. Як тільки вихованець освоїть команду «сидіти», можна переходити до навчання команді «лежати».
Інструкція
1
Насамперед, треба вирішити, в якому положенні повинна знаходитися собака, коли вона лежить. Для домашніх і мисливських собак це може бути поза, коли на передніх витягнутих лапах лежить голова собаки, а ніс стосується кінчиків лап. Службовий собака завжди залишається напоготові, її голова повинна бути піднята. Існує кілька способів привчити собаку до нової команди.
2
Посадіть собаку перед собою. Простягніть руку з улюбленою іграшкою або ласощами до її морді, а потім ведіть руку вниз, щоб тварина потягнулося за метою. Вимовляєте команду "лежати". Опускайте руку, поки пес не ляже. Як тільки собака взяла правильну позу, похваліть її і віддайте ласий шматочок. Але не перестарайтеся і не втомити вихованця.
3
Одягніть собаці нашийник з повідцем і посадіть зліва від вас. Візьміть поводок в ліву руку і подайте команду "лежати". Відразу ж дерните поводок вниз. Коли собака виконає команду, дайте їй ласощі і похваліть її словами «молодець, лежати». Такий спосіб дресирування підходить для неагресивних молодих собак.
4
Спостерігайте за поведінкою собаки. Заохочуйте її, коли вона приймає потрібне для вас положення. Приміром, під час прогулянки собака втомилася і лягла. Відразу ж промовте «лежати». Поки тварина знаходиться в потрібній позі, хваліть його, пригощайте. Такий метод дресирування найтриваліший.
5
Переходьте до навчання команді на відстані довгого повідця, без повідка і по жесту (зігнута в лікті права рука з поверненою вниз долонею піднімається вгору, а потім опускається вниз), як тільки собака навчиться виконувати команду на голос.
6
Повторюйте вправи через 3 - 4 хвилини після його виконання. Навчайте собаку реагувати на команду при будь-яких умовах. Наприклад, скомандуйте «лежати», відійдіть від пса на відстань близько метра і попросіть іншого собаківника пройти поруч з його собакою. Якщо ваша тварина спробує встати, скомандуйте «фу, місце».
7
Зверніть увагу, що собака повинна виконувати команду "лежати" відразу ж, як вона прозвучала і на будь-якій відстані від господаря. При цьому, незалежно від навколишнього оточення, собака повинна знаходитися в положенні лежачи до тих пір, поки дресирувальник не скасує команду. Регулярно закріплюйте і вдосконалюйте виконання команди, навіть коли собака її повністю освоїла.
Корисна порада
Для швидкого результату займайтеся з собакою двічі на день - вранці і ввечері, поступово збільшуючи час дресирування.