Як підібрати автомобільний диски.

В останнє десятиліття простежується тенденція серед автолюбителів міняти автомобільні ковпаки на диски. Дисків існує кілька різновидів. Вони можуть бути литими або кованими. Матеріал для їх створення також може бути самий різний, і як правильно підібрати автомобільні диски, знає далеко не кожен водій.
Інструкція
1
Виберіть діаметр майбутнього диску. На більшість автомобілів в даний час встановлюються диски діаметром від 13-ти до 16 дюймів. Однак з недавнього часу багато автолюбителів встановлюють диски більшого діаметру, так як за допомогою збільшення діаметра можна поліпшити показники якості їзди (швидкість і керованість). Врахуйте, що установка на автомобіль сталевих дисків призведе до збільшення маси шасі, що небажано. Легкосплавний же диск не зможе збільшити масу вашого колеса.
2
При виборі ширини обода керуйтеся головним правилом, яке свідчить, що вона повинна бути менше ширини профілю на 25-30%. Не встановлюйте надмірно широкі або вузькі диски, так як це може привести до порушень маневреності та швидкості автомобіля.
3
Розраховуйте виліт колеса таким чином, щоб можна було забезпечити керованість автомобіля і оптимальну стійкість. Це потрібно робити для кожної машини окремо. Виліт буває позитивним, негативним і нульовим.
4
Не змінюйте діаметр отвору диска, якщо виявите деяка невідповідність зі штатним розташуванням, бо це може побут зроблено спеціально на шинному заводі. Виробники можуть часто зробити так спеціально, щоб оптимізувати свою продукцію під різні моделі автомобілів. Для успішної установки такі диски забезпечені додатковими перехідними кільцями.
5
Не помиліться у виборі діаметра розташування отворів, коли будете купувати диск. Для запобігання цієї помилки зніміть всі розміри зі свого шасі. Застосовуйте болти і гайки більшої довжини, якщо зібралися міняти штампований стандартний диск на диск з легкого сплаву, так як останній звичайно товщі, ніж сталевий. Нештатний виліт колеса може істотно пошкодити автомобіль. Тому утримайтеся від установки цього елемента.
Якісні зимові та літні автомобільні шини - запорука комфортності, безпеки та раціонального витрати палива, а також підвищеної довговічності трансмісії та інших деталей ходової частини автомобіля. Тому правильно підібрати диски на автомобіль - значить забезпечити його збереження на весь період експлуатації.

При підборі дисків слід пам'ятати, що ширина обода повинна бути на чверть (25%) менше ширини профілю шини. Так, для шини 195/65 R15 ширина обода повинна складати 7,68 дюйма мінус 25%, тобто 6 дюймов.Далее визначте діаметр диска. На сьогоднішній день спостерігається тенденція до збільшення монтажного діаметру диска: автомобілі, стандарт дисків для яких становить 13 дюймів, переводять на 14-дюймові, а також 15- і 16-дюймові. Пояснюється це гонитвою за поліпшенням їздових якостей. Проте, слідуючи даної тенденції, при підборі дисків на автомобіль вам доведеться вибирати між комфортом і керованістю машіни.Простота колісних дисків - ілюзія. Насправді диски володіють величезною кількістю кріпильних характеристик, які повинні підходити вашому автомобілю відповідно до технічних вимог. Позначення діаметра розташування отворів кріплення і числа цих отворів проводиться за допомогою індексу PCD. Приміром, PCD100/4 означає, що диск має 4 кріпильних отвори на діаметрі 100 міліметрів. Стійкого позначення для діаметра центрального отвору не існує. Виробники дисків часто роблять центральний отвір дещо більше покладеного, докладаючи в комплект до диска перехідні кільця, які дозволять використовувати диск на різних моделях автомобілей.Чтоби підібрати диски на автомобіль, також слід знати, що таке виліт колеса. Даний термін позначає відрізок між поздовжньої площиною симетрії обода і кріпильною площиною колеса. Розрахунок вильоту колеса для кожної моделі автомобіля здійснюється таким чином, щоб досягти оптимальної керованості і стійкості транспортного засобу, а також забезпечити найменше навантаження на підшипники ступиці. Французькі виробники позначають виліт колеса маркуванням DEPORT, німецькі - ET. Міжнародне ж позначення - OFFSET.