Як пов'язати оленя.

Найкрасивішими і гармонійними, виходять речі зв'язані гачком. Тільки цей інструмент дозволяє вив'язати найдрібніші деталі і, не вдаючись до зшивання, скріплювати фрагменти між собою. Сьогодні ми з вами розберемо схему вив'язування оленя і не простого, а різдвяного. Для початку нам знадобиться пряжа, бажано напіввовна або будь-яка аналогічна за фактурою, а основний інструмент - гачок №2.
Вам знадобиться
  • - пряжа (світло-коричнева, біла, червона)
  • - дві чорних намистини середньої величини
  • - гачок №2
Інструкція
1
Почніть в'язання з голови оленя, для цього наберіть ниткою світло-коричневого кольору 2 повітряних петлі і з них пров'яжіть 7 стовпчиків без накидов.
2
Починайте всі наступні ряди з прибавки і збільшуйте на 1 кількість стовпчиків без накидов, повторюючи в кожному ряду комбінацію: прибавка + стовпчики без накиду по сім разів. Таким чином в'яжіть до 7 ряду, з 7 по 12 ряд збільшень не робимо, в'яжемо без змін.
3
До кінця 12 ряду у вас на гачку має перебувати 42 петлі. З 13 ряду почніть робити убавленія за наступною схемою: стовпчики без накиду (від 4 до 1), зменшення - повторіть дії в кожному ряду по 7 разів. До кінця 16 ряду у вас вже повинна сформуватися голова оленя, яку слід наповнити синтепоном.
4
17 і наступні ряди в'яжіть так: * 1 стовпчик без накиду, зменшення *, 2 стовпчики без накиду. Повторюйте від * 4 рази. У вас повинно вийти 10 петель. В'яжемо ще 10 рядів і закриваємо голову оленя зменшенням.
5
вив'язувати мордочку з набору 8 повітряних петель і починаємо роботу з 6 стовпчиків без накиду, додаємо і знову в'яжемо стовпчики без накиду. В кінці ряду у вас повинно вийти 16 петель. У другому ряду робимо додаток вже з 3 петель після 6 стовпчиків без накиду і 2 петлі після 4 стовпчиків без накиду. В результаті вже 22 петлі. В 3 ряду знову додаємо петлі межу стовпчиками без накидов і до кінця ряду маємо на гачку 28 петель. В'яжемо ще 3 ряди і залишаємо кінчик для зшивання з головою.
6
Для тулуба наберіть 2 повітряних петлі і пров'яжіть з них 7 стовпчиків без накиду. Наступні 5 рядів робіть додавання по 7 разів. До 10 ряду в'яжіть тільки стовпчики без накидов. У 10 ряду почніть робити зменшення по схемі вив'язування голови. У вас повинно вийти з 28 петель до 13 ряду - 6. Набейте синтепоном і сформуйте тулуб оленя.
7
Обидві ноги в'яжіть починаючи як і інші частини іграшки з 2 повітряних петель. Далі стовпчики без накиду і в другому ряду зробіть рівномірні додавання 3 петель. З 7 ряду збавте петлі, наповніть деталі синтепоном і закрийте петлі. Руки в'яжіть аналогічно ногам.
8
Для вушок пров'яжіть по 7 рядів, роблячи рівномірні поповнення в кожному ряду до 12 петель. Сформуйте округлу форму вушка.
9
Ріжки в'яжіть за схемою рук і ніг з нитки білого кольору. Додатково вивяжіте по 2 маленькі овальні деталі.
10
Сшейте все вийшли частини оленя між собою. Прикріпіть бусинки-очі. Вивяжіте з нитки червоного кольору ковпачок, почавши з 1 повітряної петлі і поступово додаючи петлі. Ваш різдвяний олень готовий!