Як пришити аплікацію до тканини. Як зробити аплікацію на тканині.

Яскрава весела аплікація на одязі дитини не тільки прикрасить повсякденний наряд, але і допоможе приховати маленькі дірочки або плями, що з'явилися в процесі носіння.
Інструкція
1
Розробіть ескіз аплікації в натуральну величину. Намалюйте квіти, тварин, птахів або транспортні засоби. Пам'ятайте, що малюнок повинен бути максимально спрощеним, без складних деталей, з чітким контуром. Зробіть паперові заготовки кожного елемента аплікації.
2
Підготуйте тканину для рукоділля. Щоб краї матеріалу не обсипалися до того, як вони будуть оброблені, накрахмальте бавовняні тканини, або обробіть желатином синтетичні. Відпрасуйте. Накладіть паперові заготовки на матеріал відповідного кольору, обведіть шматочком мила, виріжте. Зробіть припуск на шов, якщо ви будете пришивати елементи аплікації вручну. Такі припуски не потрібні, якщо ви вирішили використовувати швейну машинку. Якщо ви збираєтеся використовувати термоклеєва павутинку, пропрасуйте шматочки тканини, поклавши їх на неї, з внутрішньої сторони прокладете лист гладкого паперу. Для того щоб аплікація краще трималася на одязі, крім павутинки закріпіть аплікацію спеціальними техніками.
3
Викладіть викроєні клаптики на тканину основного вироби так, щоб вони утворили задуманий малюнок. Приколіть їх англійськими шпильками або пришийте наметочним швом. Слідкуйте, щоб клапті не збирали основну тканину в складки. Пропрасуйте, щоб павутинка схопилася з тканиною основи.
4
Обробіть краю кожної викрійки рядком зигзаг на швейній машинці строго по контуру. Надлишки тканини, що виступають із зовнішньої сторони шва, акуратно видаліть маленькими ножицями.
5
Використовуйте технологію «втай». Зробіть викрійку кожної деталі з припуском на шов 0,7 см, загніть край клаптя всередину строго по контуру, відповідному паперовій викрійці. Прихопіть наметочним швом згин. Розташуйте деталь на основній тканині. Маленькими стібками через край пришийте елемент, видаліть намітку.
6
Пришийте до кожної деталі аплікації косу бейку по краю наметочним стібком. Розташуйте всі елементи на основний тканини, пристрочите на машинці по внутрішньому контуру косою бейки. Видаліть наметочним шов. Використовуйте косу бейку яскравих відтінків.
7
Закріпіть деталі аплікації на основній тканині за допомогою петельного шва, припуски до елементів малюнка робити не потрібно. Використовуйте яскраві товсті нитки, наприклад, муліне в 6 складань або ірис.
Якщо у вас порвалася улюблена річ, її можна заштопати. Однак як би акуратно ми не зашивали пошкодження, все одно шви будуть видні. На допомогу прийдуть аплікації. Вони не тільки приховають дірку на одязі, але зроблять ваші джинси, сорочку, бриджі та інші речі більш яскравими.
Вам знадобиться
  • Трафарет;
  • Тканина, на яку буде наноситися аплікація;
  • Канцелярські кнопки для кріплення трафарету на тканині;
  • Акрилова фарба по тканині;
  • М'який пензлик, губка або шматок поролону;
  • Щільний картон, дощечка або пінопласт (для того щоб розтягнути і закріпити тканину за допомогою кнопок).
Інструкція
1
Спочатку роздрукуйте трафарет на щільному папері. Можна скористатися і тонким папером, наклеївши її потім на картон. Виріжте трафарет. Робити це потрібно якомога більш акуратно, починаючи з найдрібніших деталей.
2
Підготуйте тканину або предмет одягу до нанесення аплікації. Буде краще, якщо тканина буде не синтетичної, а натуральної (і неодмінно чистої). Розтягніть тканину і приколіть її до пінопласту, дощечці або стійці кнопками, стежачи за тим, щоб натяг було скрізь однаковим. Тканина повинна лежати на опорі одним шаром, щоб малюнок не надрукований на протилежній стороні речі.
3
Тепер тими ж самими канцелярськими кнопками закріпіть трафарет поверх тканини . Не шкодуйте кнопки.
4
Тепер прийшла пора наносити аплікацію. Візьміть акрилові фарби по тканини , м'яку пензлик, поролон або губку і приступайте. Хоча картон добре вбирає фарбу, краще не заїжджати пензлем під трафарет. Промахнувшись одного разу, ви вже не зможете відіпрати від фарби свій одяг. Якщо вам здається, що пензликом довго фарбувати, скористайтеся м'якою губкою або поролоном. Цей метод, звичайно, більш брудний, однак колір повинен розподілитися рівномірно.
5
Закінчивши малювати, дочекайтеся, поки фарба дещо не підсохне (близько півгодини). Зніміть трафарет. Ви можете його зняти і пізніше, але, можливо, в цьому випадку вам доведеться його віддирати. Видаливши трафарет з речі, залиште її сушитися на добу.
6
Щоб закріпити аплікацію на тканини , її потрібно пропрасувати за допомогою праски. Розгорніть тканину малюнком вниз або виверніть навиворіт предмет одягу і гладьте без пара як мінімум п'ять хвилин.
Корисна порада
Прати річ з аплікацією з акрилової фарби можна в пральній машинці при температурі від 30 до 40оС не раніше, ніж через дві доби після остаточного висихання речі.