Як усунути хропіння.

Коли людина спить, його організм відпочиває і набирається сил. Але через надмірне розслаблення м'язів глотки, язика і м'якого піднебіння може виникнути хропіння, слухати який не так вже приємно. Це захворювання потрібно лікувати, адже воно може стати причиною зупинки дихання.
Інструкція
1
Синдром обструктивного апное сну (зупинка дихання) відновлюється самостійно за допомогою гучного схропування сплячого. Як тільки почуєте, що людина хропе, переверніть його зі спини на бік. Якщо ви страждаєте хропінням, спите на плоских подушках або купіть спеціальні рельєфні подушки від хропіння, щоб під час сну зафіксувати голову паралельно тулубу.
2
Фахівці рекомендують пришити до спини піжами в області між лопаток кишеню, в який на ніч потрібно класти невеличкий м'ячик, наприклад, тенісний. Щоразу, коли вночі вам захочеться повернутися на спину, м'ячик буде будити вас, і ви повернетесь на інший бік.
3
Щодня виконуйте вправи для тренування м'язів носоглотки. Виштовхніть мову з рота якнайсильніше, відчуйте напругу біля основи язика. Виконуйте цю вправу 20-30 разів на день. Потім стільки ж разів спробуйте заштовхнути язик якомога глибше всередину, але не перестарайтеся.
4
Скиньте зайву вагу. Плюси в цьому очевидні: ви не тільки здобудете здоровий сон, але знизите артеріальний тиск і підійміть тонус організму в цілому. Причиною апное уві сні може стати куріння, алкоголь і снодійні. Сигаретний дим подразнює глотку і нерідко викликає хронічний фарингіт, а алкоголь розслабляє м'язи носоглотки. Щоб позбутися хропіння, відмовтеся від сигарет, спиртного і таблеток-транквелізаторов. Втома - одна з серйозних причин виникнення хропіння. Дозволяйте собі розкіш виспатися, а для цього потрібно в середньому 8 годин на добу.
5
Також апное уві сні може виникнути через вроджені відхилень, наприклад, збільшених аденоїдів, вузького носового проходу, наявності в носі поліпів, викривлення носової перегородки. В таких випадках необхідне обстеження у лікаря-спеціаліста, який призначить відповідні препарати для лікування.