Як вибрати теплу ковдру.

Ковдра для холодного сезону повинне зберігати тепло людського тіла і при цьому бути м'яким, легким, дихаючим і приємним на дотик. Визначившись з формою і розміром, залишається тільки вибрати матеріал: синтетичний або природний наповнювач тваринного або рослинного походження.
Інструкція
1
Вибираючи ватяну ковдру, врахуйте, що бавовна - найважчий наповнювач, який добре вбирає і зберігає зовнішні запахи. Таке ковдру можна прати та піддавати хімічній чистці. Сушіть ватяні ковдри на сонці, видаляйте бруд пилососом або вибивайте з них пил. Як правило, бавовна не викликає алергії. Він добре підійде любителям «бабусиних» ковдр, які віддають перевагу засипати під вагою покриву.
2
Оберіть найпопулярніший натуральний наповнювач - перо і пух водоплавних птахів. Ковдри з таким наповнювачем легкі й повітряні. Деякі виробники просочують начинку спеціальними складами для боротьби з пиловим кліщем, але при пранні антиалергенне покриття поступово змивається. Щоб ковдру добре тримало форму, в пух зазвичай додають перо, воно надає виробам пружність і обсяг, не дає прямокутнику «розтікатися». Вибирайте ковдри з вмістом пір'я не більше ніж 50%, інакше за меншу ціну ви отримаєте жорстку колючу поверхню. Гагачий пух - найдорожчий, теплий і легкий наповнювач. Виберіть таке ковдру, і ви ніколи не зможете з ним розлучитися.
3
Якщо ви хочете отримати оздоровлюючий ефект - виберіть ковдри з вовни, що містять натуральний тваринний жир ланолін. При зіткненні зі шкірою людини шерсть вбирає вологу, залишаючись сухою на дотик. Ковдри для дітей найчастіше роблять з овечої вовни. Вони виходять теплими, легкими і мають невелику вартість. Кашемірові наповнювачі зроблені з ніжного підшерстя з грудей і шиї гірських кіз. Ковдри з такої вовни добре знімають напругу м'язів. При захворюваннях суглобів і хребта виберіть верблюжа шерсть, термін служби цих ковдр становить 6-8 років.
4
Купуйте ковдру із синтетичним наповнювачем, щоб уникнути ризиків виникнення алергічної реакції: в штучних матеріалах не живуть кліщі та інші комахи, небезпечні для здоров'я людини. Синтепон погано пропускає повітря і утримує вологу всередині, тому добре подумайте, перш ніж купувати таке ковдру. Наповнювачі ж нового покоління (холлофайбер, комфорель) можна прати в машині, вони не накопичують пил, добре підтримують температуру і не електризується.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8U6rTMQsteA