Як запустити додаток з командного рядка. Як спростити виконання команд через командний рядок.

Через п'ятнадцять років після початку масового розповсюдження операційних систем з графічним інтерфейсом необхідність запускати додатки з командного рядка виникає вже досить рідко. Однак така можливість і раніше передбачена і в останніх версіях ОС Windows.
Інструкція
1
Якщо у вашій версії операційної системи в контекстному меню Провідника передбачена команда «Запуск командного рядка тут», то це значно спрощує всю процедуру. Натисканням клавіш win + e (це латинська буква) відкрийте Провідник і перейдіть в папку, яка містить виконуваний файл потрібного вам додатки. Клацніть іконку папки правою кнопкою і виберіть цю саму команду «Запуск командного рядка тут». Потім у терміналі командного рядка введіть назву виконуваного файлу (розширення в цьому випадку вказувати не потрібно) і натисніть клавішу enter. Це все, що потрібно зробити - додаток буде запущено.
2
Якщо ця зручна опція відсутня в наборі команд вашого файл-менеджера, то почніть з відкриття стандартного діалогу запуску програм. Зробити це можна за допомогою пункту «Виконати», вміщеного в головне меню операційної системи на кнопці «Пуск». Якщо у вашій версії ОС цього пункту там немає, то натисніть одночасно клавіші win і r. Введіть команду запуску терміналу командного рядка - cmd. Потім клацніть по кнопці «OK», і вікно терміналу буде відкрито.
3
Вкажіть в командному рядку повна адреса до виконуваного файлу потрібного вам додатки. Якщо набирати його вручну скрутно, то можна скористатися як джерело адресним рядком Провідника: перейдіть в потрібну папку і скопіюйте в адресному рядку повний шлях до неї. Для вставки в вікно терміналу клацніть у будь-якому його місці правою кнопкою і виберіть в контекстному меню відповідний пункт. Потім допишіть до адресою назва файлу. В цьому варіанті його необхідно вказувати з розширенням, не забудьте відокремити назва файлу від вставленого адреси зворотної косою рисою (\). Натисканням клавіші enter запустите вказане в командному рядку додаток.
В абсолютній більшості випадків програми, встановлені в ОС Windows, запускаються з використанням миші - подвійним клацанням по відповідному ярлику на робочому столі або вибором посилання на потрібний додаток в головному меню на кнопці «Пуск». Але в операційній системі є й інші способи запустити програму на виконання.
Інструкція
1
Скористайтеся стандартним діалогом запуску програм. Викликається він вибором пункту «Виконати» в головному меню ОС або одночасним натисканням клавіш win і r. В єдиному полі введення діалогу вкажіть повну адресу програми, яку потрібно виконати. Зробити це можна як ручним набором з клавіатури, так і за допомогою відкривається клацанням по кнопці «Обзор» діалогу пошуку потрібного файлу в комп'ютері. Якщо програма відноситься до системних або шлях до каталогу, в якому вона зберігається, прописаний в змінну оточення Windows з назвою Path, то повна адреса вказувати не потрібно. В цьому випадку не потрібно навіть повної назви виконуваного файлу - розширення exe можна опустити. Натисніть кнопку OK для початку виконання програми.
2
Задіюйте Провідник Windows як альтернативного способу запуску потрібної програми. Він відкривається не менш ніж п'ятьма способами, найбільш прості з яких - подвійний клік по іконці «Мій комп'ютер» або одночасне натискання клавіш win + e. Якщо вам відомий повний адресу виконуваного файлу, то можна не розшукувати його в комп'ютері - наберіть або вставте скопійований адресу в адресний рядок Провідника і натисніть клавішу enter. Це призведе до виконання програми без проміжних операцій. Якщо цей варіант не підходить, то перейдіть в папку, де зберігається виконуваний файл програми, і двічі клацніть його лівою кнопкою миші.
3
Відкрийте вікно інтерфейсу командного рядка, якщо потрібно запустити програму на виконання за допомогою емулятора DOS. Зробити це можна за допомогою діалогу запуску програм - натисніть клавіші win + r, наберіть cmd і клацніть по кнопці OK. У командному рядку введіть повну адресу виконуваного файлу програми. Для спрощення цієї операції можна скопіювати шлях до файлу, наприклад, в адресному рядку Провідника і вставити в командний рядок. Стандартні гарячі клавіші в терміналі не діють, тому для вставки використовуйте відповідну команду в контекстному меню. Для запуску на виконання програми, шлях до якої ви ввели, натисніть клавішу enter.
Зверніть увагу
За допомогою команди «Виконати» можна швидко запускати програми, відкривати файли і папки, а також переходити на веб-сайти, якщо комп'ютер підключений до Інтернету.
Корисна порада
*** Запустити діалогове вікно Виконати можна різними способами, наприклад: • натисніть кнопку Пуск -> у текстове поле Знайти програми та файли введіть виконати -> натисніть посилання Виконати; - У текстове поле Відкрити діалогового вікна Виконати введіть необхідну команду (або за допомогою кнопки Огляд виберіть необхідну програму) -> натисніть OK