Як навчити коня лягати.

Починати навчання коні лягати необхідно тільки після того, як ви досягнете від неї плавного виконання поклону. Якщо для відпрацювання поклону необхідно буде провести 4-5 тренувань, то процес укладання займе в два рази більше часу. Запасіться терпінням і приготуйтеся зіткнутися із завзятістю і опором тварини. Не забувайте заохочувати кінь за кожен правильно виконаний елемент.
Інструкція
1
Одягніть на коня сідло, щоб надалі використовувати його ріжок як важіль. Закріпіть стремена зверху. Оскільки існує ймовірність того, що кінь ляже на сідло і знищить його, використовуйте при навчанні не особливо цінний чи який вийшов з ладу примірник. Встаньте збоку від коня і візьміть однією рукою її ногу. Чомбур при цьому повинен перебувати з протилежного боку. Щоб кінь розуміла різницю, коли від неї вимагають лягти, і коли її копита просто хочуть прочистити або підкувати, стійте спереду коні.
2
«Попросіть» кінь зробити уклін. Коли вона його виконає, тиском на холку продовжуйте хилити її вниз. Потягніть за сідло, щоб змусити тварину перенести свою вагу назад, і прикладіть тиск в сторону. Перед початком тренувань необхідно поспостерігати, яким чином кінь припадає на коліно, підводить задні ноги і опускає тіло на землю, перебуваючи на вільному вигулі. Допомагаючи коні здійснювати ці дії, ви значно полегшите процес навчання.
3
Починайте хилити кінь в сторону. Постійно хвалите її і будьте напоготові, щоб у разі небезпеки встигнути відскочити в сторону. Слідкуйте за тим, в якому напрямку йдуть ноги і голова коня: вони повинні тягнуться в сторону від вас. Щоб контролювати процес укладання, використовуйте чомбур. Перебуваєте за спиною коня і тримайтеся подалі від її ніг. Пограйте з твариною, поки воно лежить на землі, поплескайте по боку, почухайте холку або морду. Якщо кінь швидко захоче встати, ні в якому разі не перешкоджайте їй.
4
Поповніть кінь лягати від одного дотику. Використовуйте той же порядок дій, що й раніше, але приберіть сідло. Взявши копито, просите її перенести вагу назад, торкаючись до холці так само, як і при поклоні. Коли кінь зробить уклін, припиніть будь-який тиск і похваліть її. Постарайтеся зробити так, щоб кінь пішла від тиску, спрямованого в сторону. Коли вона ляже на бік від тиску на холку, похваліть її ще раз.
5
Використовуйте тиск, щоб кінь лягла на бік. Тварина, навчене уникати тиску, виконає ваше вимога швидко. Залиште кінь лежати на боці. Вам необхідно буде домогтися повної довіри з її боку, щоб в кінцевому підсумку вона дозволила вам в такому положенні сідати в сідло.