Як відкрити формат dds. формат dds утиліти.

Найчастіше файли з розширенням .DDS можна зустріти в папках з комп'ютерними іграми. В таких файлах містяться текстури об'єктів (персонажів, покриттів, предметів). Більшість графічних редакторів спочатку не працює з подібним форматом файлів, тим не менш, відкрити формат .DDS все-таки можна.
Вам знадобиться
  • - конвертер;
  • - NVIDIA Texture Tools for Adobe Photoshop;
  • - nVidia DDS Utilities.
Інструкція
1
Якщо ви хочете просто переглянути файл, дізнатися, «що за картинка всередині, встановіть на свій комп'ютер конвертер. На сьогоднішній день існують різні інструменти для конвертації файлів, тому перед тим, як встановити ту чи іншу утиліту, переконайтеся, що конвертер, вибраний вами, розпізнає формат .DDS.
2
Досить зручна в зверненні утиліта Right Click Image Converter- вона дозволяє за кілька кліків миші перетворити графічне зображення у форматі .DDS в .BMP,.jpg", .png" і так далі. Установка даної утиліти відбувається автоматично. Запустіть файл .exe і дотримуйтесь інструкцій інсталятора. Після інсталяції клікніть правою кнопкою миші по потрібному файлу і виберіть команду Convert to [потрібне розширення, з яким впорається ваш графічний редактор] - в тій же папці буде створений файл-дублікат в зручному для вас форматі.
3
Якщо ж ви хочете працювати з DDS-файлами як з повноцінними зображеннями - змінювати їх і, головне, створювати власні, простого конвертера буде вже не достатньо. Для графічного редактора Photoshop завантажте NVIDIA Texture Tools for Adobe Photoshop із сайту developer.nvidia.com - за допомогою даного інструменту файли формату .DDS можна буде відкрити без попередньої конвертації і зберегти в тому ж форматі. Для інших графічних редакторів існують свої фільтри, що дозволяють переглядати файли з розширенням .DDS.
4
Щоб комфортно працювати в різних програмах з форматом .DDS (наприклад, в 3D-редакторах або в інших додатках, необхідних для імпорту/експорту ігрових моделей з текстурами), встановіть утиліту nVidia DDS Utilities - завантажити її можна з того ж сайта NVIDIA. Після закінчення завантаження запустіть файл .exe і дотримуйтесь інструкцій інсталятора. Утиліта встановлюється автоматично. Директорію установки файлів краще залишити за замовчуванням.