Як плавити шоколад.

Шоколад - прекрасне доповнення до десертів, фруктам, морозива, а часом і м'ясних страв. Але не до кожного з них підійдуть шматочки шоколаду, тому важливо правильно його розтоплювати, щоб не зіпсувати смак страв.
Вам знадобиться
  • Дві каструлі різних розмірів, дерев'яна або силіконова лопаточка.
Інструкція
1
Розтопіть шоколад за допомогою водяної бані. Візьміть каструлю більшого розміру, налийте в неї води приблизно до середини і поставте на плиту, включивши вогонь на максимум.
2
В меншу каструлю покладіть шоколад, попередньо поламавши його на окремі плиточки. Для прискорення процесу розтоплення шоколаду поламайте плиточки ще на дві часті.Вместо маленької каструлі можна використовувати миску. Головне, щоб вона підходила за розміром і не звалювалася у велику каструлю.
3
Дочекайтеся закипання води. Зменшіть вогонь до мінімального і зверху великої каструлі поставте маленьку. Зробити це потрібно так, щоб дно меншою не стосувалося води. Ручки будуть утримувати її від падіння на обідку великий кастрюлі.Огонь неодмінно повинен бути мінімальним, шоколад потрібно розтоплювати при температурі близько 40 градусів. В іншому випадку при застиганні він буде покриватися білим нальотом.
4
Залиште шоколад на водяній бані на 10 хвилин, не чіпаючи його. По закінченню десяти хвилин лопаткою акуратно перемішайте розтопити плитки шоколаду до отримання однорідної маси. У процесі розтоплення шоколаду уважно стежте за тим, щоб волога (вода, пара) не потрапила в каструлю, - через це шоколад стає занадто густим. Не намагайтеся плавити шоколад в каструлі, поставленої на вогонь - він пригорить від занадто високої температури і почне згортатися.
5
Спробуйте також розтопити шоколад в мікрохвильовій печі. Для цього розламайте плитку на дрібні шматочки, викладіть в миску, поставте в мікрохвильовку. Температура повинна бути мінімальною. Увімкніть піч на 2-3 мінути.Обратіте увагу, що розтоплений таким чином шоколад не годиться для прикраси блюд (поливання, обмазування), так як він буде укріпляти і висихати патьоками. Тому використовуйте його тільки як добавки в страви, наприклад, в тісто.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Vpw5Voh_t4U