Як проростити гранат.

Гранат - невисоке дерево, або чагарник, батьківщиною якого вважається Північна Африка і Середня Азія. Безумовно, гранат більш відомий як плодового, а не декоративного рослини. Проте, в декоративному якості гранат добре знайомий любителям вирощування бонсай.
Вам знадобиться
 • - стиглий плід граната;
 • - «Епін-екстра»;
 • - дернова земля;
 • - перегнійна земля;
 • - листова земля;
 • - річковий пісок;
 • - дренаж.
Інструкція
1
Свіжі насіння граната відрізняються непоганий всхожестью. Для одержання насіння візьміть стиглий плід граната, куплений в магазині. Підійдуть і насіння з стиглого плода кімнатного граната. Вийміть насіння з соковитою м'якоті і промийте у воді. Деякі фахівці радять знезаражувати насіння в слабкому розчині марганцівки.
2
Перед посівом можна на добу замочити насіння в розчині «Епін-екстра» з розрахунку трьох крапель препарату на півсклянки води.
3
Посів насіння граната рекомендують проводити пізно восени або навесні. Для посіву підготуйте контейнер з грунтовою сумішшю, приготовленої з однієї частини дернової землі і однієї частини промитого річкового піску.
4
Зволожите грунт, посійте в нього насіння на глибину не більше сантиметра від поверхні. Накрийте контейнер склом або поліетиленовою плівкою і помістіть в місце з температурою повітря не нижче двадцяти і не вище двадцяти п'яти градусів. Підтримуйте грунт у вологому стані, поливаючи її теплою водою.
5
При сприятливих умовах перші паростки можуть з'явитися вже через два тижні після посіву. Як тільки з'являться два справжніх листочка, сіянці слід пікірувати по одному в маленькі горщики з шаром дренажу на дні і грунтової сумішшю, приготовленої з частини перегнійної землі, двох частин дернової землі, двох частин листової землі і двох частин піску.
6
Щоб пікірувати сіянці, акуратно зніміть їх з контейнера, в якому проростало насіння. Укоротите корінці на одну третину довжини. Пальцем або пікіровальним кілочком зробіть отвір в грунті і опустіть в нього сіянець так, щоб корінці НЕ загнулися. Притисніть коріння грунтом, встромивши пікірувальні кілочок збоку від лунки.
7
Через пару місяців пересадите рослина в горщик, діаметром на два сантиметри більше попереднього. При пересадці використовуйте такий же склад грунтової суміші і не пошкоджувати земляний ком.
Корисна порада
Гранат добре переносить яскраве світло, тому його можна розмістити біля вікон, що виходять на південь. Влітку винесіть рослина на балкон або відкриту веранду.
Про корисні властивості граната відомо чимало. У ньому багато вітамінів, його часто рекомендують людям, що страждають на анемії. Цей плід нерідко стає окрасою святкового столу. Досить часто він залишається недоторканим просто тому, що гості не знаю толком, як його правильно чистити. Господарі ж не подбали про те, щоб подати гранат у вигляді блискучих на блюді соковитих яскраво-червоних зерен.
Вам знадобиться
 • - гранат:
 • - гострий ніж;
 • - столова ложка;
 • - глибока миска або каструлька;
 • - порадник .
Інструкція
1
Визначити заздалегідь, наскільки соковитим виявиться куплений гранат, вдається далеко не завжди. Не виключено, що з нього бризне в усі сторони пунцовий сік, і плями потім буде відтерти досить проблематично. Тому першим ділом надіньте фартух.
2
Огляньте гранат. З одного боку у нього є плодоніжка або, принаймні, місце, де вона колись була. Зріжте з цього боку верхівку, як це зазвичай робиться при розрізуванні кавуна. Повинні здатися яскраво-червоні зерна, розділені білими перетинками.
3
У граната , як і у більшості фруктів з великою кількістю зерен, перетинки ділять плід на кілька внутрішніх порожнин. В місцях, де ці перетинки приросли до шкірці, зробіть надрізи. Вони повинні йти перпендикулярно вже зрізаної площини.
4
Поставте гранат в глибоку миску. Візьміть столову ложку. Постукуйте нею по всій поверхні шкірки. Навіть якщо ви будете бити досить сильно, із зернятками нічого не трапиться. Замість ложки можна використовувати рукоятку ножа, якщо вона досить міцна.
5
Після такої процедури вам не доведеться довго возитися, вибираючи шкірку. Після того, як ви її приберете, в мисці залишаться тільки зерна, які виглядають досить привабливо для того, щоб їх відразу ж подати на стіл.
6
Можна обійтися взагалі без постукування. Точно так само, як і в першому випадку, зріжте частину плода з боку плодоніжки. Потім розріжте гранат на частини вздовж білих жилок. Зерна з розрізаного граната витягуються моментально, і ніяких темних плям на пальцях не залишається.
Зверніть увагу
Фартух знімайте до кінця процедури.
Корисна порада
Шкірку не викидайте. Її можна розділити на кілька частин і висушити. Складіть її в щільно закривається баночку і помістіть в домашню аптечку. Це засіб може дуже стати в нагоді при розладі шлунка.