Як склеїти човен. Як скласти човен.

В процесі експлуатації оболонка човна може бути пошкоджена (подряпини, проколи і інш.). Такого роду ушкодження слід усувати своєчасно. Якщо воно має невеликий розмір, ремонт можна зробити самому в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - латки;
  • - клей.
Інструкція
1
Щоб приступити до склеювання човни, спочатку гарненько просушіть пошкоджене місце, а також відсік всередині. Знежирте саме місце, а також навколо нього ацетоном. Приготуйте гумову латку (не використовуйте для цього тентовий матеріал, він не дає герметичності). Розмір заготовки повинен на 30-40 мм з усіх напрямків перевищувати розмір ушкодження. Кромки латки зробіть закругленими по контуру, потім також знежирте її ацетоном і намітьте місце її положення на пошкодженій ділянці.
2
Існує два способи склеювання. На обидві склеюються поверхні нанесіть по два шари клею, добре просушуючи його між кожним нанесенням по 10-15 хвилин. Через 10 хвилин після нанесення другого шару (клей повинен злегка підсохнути, але не втратити при цьому липкості) прикладіть латку на місце пошкодження, а потім прикочуючими її за допомогою якого-небудь округлого предмета на рівній твердій поверхні.
3
Виконайте теж саме, що і при першому способі, тільки другий шар клею висушіть до втрати липкості, потім прикладіть латку і прогрійте це місце феном до того, як клей почне действоать. Далі прікатайте місце ремонту з хорошим зусиллям так, щоб не з'явилося складок. Ні в якому разі не використовуйте для підігріву відкриті джерела вогню! Пам'ятайте, що наповнювати човен водою можна через 3-4 години після ремонту, але повну міцність клей набере тільки через добу, тобто користуватися човном можна через 24 години після проведення ремонтних робіт.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що клей з добавкою не підлягає зберіганню.
Корисна порада
Щоб підвищити термостійкість клейового з'єднання, а також зробити шов міцніше, перед застосуванням додайте в клей поліізоціонат щодо 1-3% до маси клею.