Як зробити полотно. Як зробити полотно для картини.

Для кожного художника полотно - це дуже важливий елемент його творчості, і саме тому так важливо вміти його правильно вибирати, грунтувати і натягувати. Тільки на якісно виготовленому полотні ваша живописна робота буде виглядати красиво і вдало.
Інструкція
1
Для початку підійдіть відповідально до вибору матеріалу для полотна - різні матеріали по-різному грунтуються, а також по-різному впливають на фактуру майбутньої картини. Не купуйте рідкісний полотно і занадто тонкі тканини (бязь, бавовна). Найбільш вдалим варіантом буде покупка прядив'яного конопляного полотна, а також лляного.
2
Купуйте тканину середньої товщини і достатньої щільності для вдалої проклейки. Полотно не повинен бути занадто грубим і занадто гладким.
3
Натягуючи полотно на підрамник, стежте, щоб він не прогинався і не перекошувався. Натягнутий полотно повинен бути пружним і міцним, він повинен не прогинатися під пензлем і не зморшки.
4
Почніть натяжку полотна з фіксації куточків на підрамнику тимчасовими цвяхами. Після цього закріплюються центральні точки чотирьох сторін полотна - спочатку короткі сторони, потім довгі.
5
Натягуйте полотно полотна від середини до кутів, і тільки після того, як натяжка буде сильною, остаточно забивайте гвоздики в підрамник. Використовуйте конічні меблеві цвяхи і вбивайте їх в підрамник в шаховому порядку, щоб попередити розтріскування підрамника.
6
Після натяжки полотна тимчасові цвяхи дістають, а полотно проклеюють, щоб зробити його герметичним і закрити пори і отвори в тканині. Проклейка готує полотно до грунтовки і ізолює тканину від дії масляних фарб.
7
В деяких випадках художники натягують на підрамник вже готовий, куплений в магазині загрунтований полотно. В цьому випадку не можна змочувати полотно перед натяжкою - грунтоване полотно потрібно розтягувати сухим.
8
Для грамотної проклейки полотна потрібно нанести декілька шарів клею - від двох до чотирьох, завдаючи захисну плівку з одного і з іншого боку. Використовуйте розчин клею 5%, зі студенистой консистенцією.
9
Наносите клей широким пензлем або шпателем на натягнутий полотно, знімаючи надлишки ножем, поставивши його ребро перпендикулярно полотну. Клей повинен покривати полотно, але не проникати на його зворотний бік.
10
Просушите полотно після першої проклейки в кімнатній температурі і повторіть операцію. Потім відшліфуйте поверхню полотна наждачним папером, згладжуючи її.
11
Продовжуйте проклеювати полотно, використовуючи більш рідкий клей з пластифікатором (гліцерином або медом).
12
Після проклейки почніть гарантувати полотно. Грунт наносите на полотно за допомогою широкої кисті або широкого шпателя. Не наносіть додаткових шарів грунту на одне і те ж місце.
13
Висушіть перший шар грунту, а потім нанесіть другий і третій, якщо знадобиться, використовуючи рідкий грунт.
14
Висушіть полотно і перевірте, чи є його фактура рівномірною і гладкою. Тепер ваш полотно готовий.
Зверніть увагу
Полотно, підрамник, грунтовка полотна. Полотно дуже впливає на якість живопису. Його треба вміти вибирати і гарантувати. Початківцям рекомендується полотно середньої товщини тканини. Гарантують полотно для того, щоб масло не входило в тканину, фарби не тьмяні і не проникали через пори не зворотну сторону картини. Грунт - це сполучна ланка між полотном і фарбами.
Корисна порада
Перш ніж почати гарантувати полотно, треба його вибрати. Вибір полотна, який є основою, дуже важливе питання, тому що якщо взята неякісна основа, вона хороша не Загрунтуйте і до того ж тип полотна або іншої тканини (парусини, рагожі, брезенту, бязі і так далі) буде поряд з грунтом впливати на фактуру живописного шару. Не слід брати багато разів прала старий полотно, полотно з рідкісною в'язкою, брезент, бязь ...