Як виправити гриф.

Гітара - музичний інструмент, який гріє душу. Однак гра на старому або дешевому інструменті може бути настільки жахливою, що витримати такі мелодії зможе далеко не кожен чоловік. Не всім досвідченим гітаристам відомо, що позбутися від деренчання струн можна, виправивши гриф.
Вам знадобиться
  • Гітара, металева пластинка або звичайна будівельна лінійка завдовжки не менше півметра і викрутка.
Інструкція
1
Огляньте гітару і перевірте, чи є у інструменту гайка анкера (регулятор прогину грифа). Як правило, вона знаходиться або в підстави, або на головці грифа. Анкер - своєрідний стрижень з металу, який розташовується уздовж грифа інструменту і дає можливість регулювати його натяг.
2
Визначте прогин грифа гітари. Перевірте анкерний стрижень. У випадку якщо він ослаблений, гриф інструмента має занадто великий прогин і це, як правило, ускладнює затискання струн на деяких ладах. У разі якщо анкерний стрижень, навпаки, перетягнуть, то відповідно струни гітари знаходяться дуже близько до ладів і будуть деренчати, чіпляючись за них. І в тому і в іншому випадку слід провести виправлення грифа. Для цього зробіть наступне.
3
Зніміть всі струни. Поставте інструмент на коліна так, як ніби ви будете грати на ньому. Візьміть довгу металеву лінійку або пластину і покладіть її в самий центр грифа гітари уздовж його довжини.
4
Перевірте наявне відстань між першим ладом і лінійкою. У тому випадку, якщо дана відстань більше 0,2 мм, звільніть трохи анкер. Якщо ж ця відстань більше 0,5 мм, навпаки, натягніть. Ясна річ, що дані цифри неточні, і вони можуть варіюватися в ту чи іншу сторону в залежності від ваших уподобань і товщини гітарних струн.
5
Візьміть після регулювання викрутку і натягніть або послабте на гітарі гайку, яка відповідає за натяг анкера. При цьому слід знати, що її натяг вигинає гриф вгору, а ослаблення, навпаки, прогинає вниз. Будьте уважні, виробляти дані дії необхідно вкрай обережно, роблячи не більше ніж? повороту гайки, спостерігаючи і перевіряючи кожен раз кут прогину грифа. Тут важливо не пропустити ідеальне становище.
6
Порівняйте відстань від грифа до лінійки на декількох ладах. У разі якщо відстань не сильно різна, покладіть гітару і дайте їй полежати рівно протягом 2-3 годин.
7
Перевірте відстань від грифа до лінійки ще раз. Поставте струни, якщо гриф повністю виправлений і відповідає вашим уподобанням, і насолоджуйтеся грою.