Як знайти хороший зір по Бейтсу.

Американський офтальмолог Вільям Бейтс відомий як винахідник методу відновлення зору без медикаментів та коригуючих пристосувань - окулярів і лінз. Сьогодні частина його теоретичних положень і досліджень не визнається наукою, але навіть через століття після виходу книги «Як знайти хороший зір без окулярів» цей спосіб використовується, знаходячи прихильників по всьому світу.
Інструкція
1
Головне положення теорії Бейтса полягає в тому, що око здійснює акомодацію (пристосування зору для бачення поблизу або вдалину) шляхом напруження м'язів, які його оточують. Традиційна ж офтальмологія, початок якій поклав інший лікар Гельмгольц, стверджує, що в процесі зору відбувається зміна кривизни кришталика і довжини очного яблука. Бейтс поставив під сумнів це припущення і на основі своїх багаторічних досліджень зробив висновок про те, що причиною всіх порушень зору є психічне напруження людини і стреси. При цьому кожному виду аномалій акомодації (далекозорості, короткозорості, астигматизму) відповідає свій вид напруги.
2
Практично метод Бейтса полягає в розслабленні м'язів ока, всього організму і психічної діяльності. Перед тим, як займатися вправами, які запропонував цей великий учений, рекомендується прочитати його книгу «Як знайти хороший зір без окулярів». Знаючи в подробицях теоретичні основи методу і деталі дослідження, ви знайдете додаткову мотивацію до занять і зможете більш точно слідувати його практичним вказівкам.
3
Найвідоміше і дієве вправу - пальминг. Сядьте зручно, випрямивши спину і не напружуючи шию. Потріть долоні один про одного, щоб вони стали теплими. Схрестіть їх під прямим кутом. Покладіть на очі так, щоб підстави мізинців були на переніссі, пальці розташовувалися на лобі, а центри долонь - прямо напроти очей. Щоб було зручніше, покладіть під лікті подушку або ляжте на диван з подушкою на грудях. Ваші руки, як і все тіло, повинні бути розслаблені. Не допускайте проникнення світла через руки, закрийте глаза.Подержав так долоні кілька хвилин, ви помітите, що очі отримали хороший відпочинок.
4
Більшість інших вправ проводяться під пальмінгом і мають на увазі в першу чергу роботу свідомості. Накривши очі долонями, ви, швидше за все, побачите мерехтливі точки, кольору, фігури - це продовжують роботу зорові нерви. Розслабивши тіло і представивши щось приємне, ви поступово помітите, що фон став чорніше. Необхідно домогтися максимальної чорноти для повного розслаблення очей. Для цього викликайте у свідомості хороші спогади, а якщо не можете нічого згадати, просто намагайтеся уявити чорні предмети. Бейтс також пропонував такий спосіб побачити чорноту: згадуйте спочатку по черзі кілька яскравих кольорів, потім подумайте про білий шматочку крейди - він повинен з'явитися у вашій свідомості на чорному тлі.
5
Щоранку робіть повороти перед вікном або стіною. Для цього встаньте, розставивши ноги на ширині плечей, і повертайте тулуб і голову в різні боки, відриваючи п'яти від підлоги. Ваші очі повинні слідувати за поворотами шиї, розслаблено і не затримуючись ні на чому. Це хороша вправа на розслаблення очей.
6
Бейтс вважав, що сонце має цілющий вплив на очі і придумав вправу під назвою «солярізація». Кожен день підставляйте обличчя сонцю, закривши очі. Повертайте голову направо і наліво, щоб яскраве світло переміщувався з боку в бік. Після цього зробіть пальминг, за часом в два рази довше, ніж соляризація.
Корисна порада
Займаючись вправами по Бейтсу, бажано не носити окуляри або змінити їх на більш слабкі. Чи не напружуйте очі, не щурьтесь - якщо хочете що-небудь побачити, просто наблизьтесь.