Як зняти колесо. зняття колеса з авто.

Сучасні власники автомобілів діляться на дві категорії: деякі з них вважають за краще звертатися в автосервіс для того, щоб змінити колесо, а деякі вважають за краще робити це самостійно. Другий варіант дозволяє заощадити кошти, але в той же час вимагає від власника автомобіля певної частки вправності. Втім, зняти колесо під силу навіть початківцю автолюбителю.
  1. Автомобіль необхідно застопорити стоянковим гальмом, включивши при цьому першу передачу або передачу заднього ходу. Якщо заміна колеса відбувається на дорозі, обов'язково подбайте про те, щоб не створювати аварійну ситуацію і не заважати іншим учасникам дорожнього руху. В цьому випадку необхідно встановити за автомобілем спеціальний знак аварійної зупинки і включити аварійну світлову сигналізацію.
  2. Перед тим, як зняти колесо, заблокуйте колеса із зворотного боку автомобіля противідкотними упорами; якщо спеціальних упорів у вас під рукою не виявилося, можна скористатися звичайними цеглинами або камінням, знайденими біля проїжджої частини.
  3. Якщо доводиться мати справу з колесами із сталевими штампованими дисками, попередньо зніміть декоративний ковпак (цю операцію можна легко виконати за допомогою звичайної викрутки, вставивши її між ободом і ковпаком).
  4. Все гайки кріплення колеса необхідно послабити (але тільки на один оборот.) Після цього автомобіль слід підняти за допомогою домкрата (встановити домкрат необхідно не тих ділянках бокового підсилювача, які спеціально призначені для цієї мети). Якщо доводиться знімати колесо посеред ділянки дороги з дуже м'яким грунтом, під домкрат необхідно підкласти невеликий шматок дошки для забезпечення стійкості конструкції.
  5. Після того, як був задіяний домкрат, гайки кріплення колеса можна відвернути повністю. Колесо знімається без особливого зусилля, зазвичай буває достатньо просто потягнути його на себе.
  6. Після того, як колесо було замінено, не забудьте ретельно затягнути гайки і перевірити якість їх кріплення повторно через 10-12 кілометрів пробігу.
Люди, яким не вистачає адреналіну, купують собі мотоцикли. Ці двоколісні монстри легко об'їжджають практично всі автомобільні пробки. Витрата палива у мотоцикла набагато менше, ніж у автомобіля, що робить його більш привабливим. Однак мотоцикл також вимагає технічного догляду. Наприклад, рано чи пізно доведеться міняти колеса вашого мото. Як же зробити це самостійно, не вдаючись у послугах сервісу?
Вам знадобиться
  • Набір інструментів, підставка для мото, ганчірка, полірувальний верстат.
Інструкція
1
Спочатку знайдіть місце, де ви будете міняти колеса. найкраще для цієї мети підійде гараж, бо в ньому ви будете захищені від негоди, та й місця буде предостатньо. Вимкніть запалювання мотоцикла. Тепер необхідно вивісити переднє колесо так, щоб воно знаходилося в повітрі. Відстань від підлоги до колеса повинен бути приблизно сантиметрів 20. Підкладіть під несучу частина конструкції який-небудь предмет, наприклад, дерев'яний брусок. Ретельно закріпіть мотоцикл в такому положенні, щоб при демонтажі колеса він не впав. Набагато легше і зручніше проводити всі маніпуляції удвох.
2
Після цього знайдіть гайку стяжного лівого болта. Посуньте її з мертвої точки і відкрутіть на кілька витків. Зривати гайку потрібно плавним сильним рухом, щоб випадково не пошкодити різьблення. Якщо гайка спочатку пішла легко, а потім почала туго прокручуватися, то зупиніться, зробіть кілька оборотів в зворотному порядку і продовжите далі її розкручувати. Псоле цього виверніть передню вісь колеса., На якій є різьба з лівого боку.
3
Тепер акуратно вийміть передню вісь. При цьому необхідно, щоб друга людина притримував колесо в одному і тому ж положенні. Після цього зніміть з колеса захисний ковпак. Саме колесо повинно тепер легко зняти разом з гальмівною кришкою. Уже зі знятого колеса необхідно демонтувати гальмівну кришку. Процес зняття заднього колеса практично нічим не відрізняється. Після зняття захисного ковпака потрібно зрушити колесо з гальмівних колодок і акуратно витягнути його з вилки рами. При цьому стежите за тим, щоб ніякі частини не постраждали. Вилку потрібно буде протерти ганчіркою і оглянути на наявність глибоких і рваних подряпин. Якщо такі є, то необхідно відполірувати поверхні вилки.