Як відрізнити натуральну норку.

При виборі норковій шуби варто бути уважним і обачним, а також знати кілька корисних правил. Дотримуючись їх, ви зможете вибрати хутряний виріб, який буде носитися 10 років, а не пару, як підробка з кролика, і не три-чотири, як шуба з бабака.
Інструкція
1
Вивчіть ярличок хутряного вироби, він вшитий в боковий шов або в плечову зону. Іноземні виробники, що поважають себе і покупця, пишуть mink, vison або visone, що значить норка англійською, французькою та італійською відповідно. Купуйте хутряний виріб не так на развалах, а в спеціалізованому магазині, де продавець пред'явить вам сертифікат на продукцію і надасть гарантію.
2
Покладайтеся на тактильні відчуття. Погладьте хутро шуби проти напрямку росту волосків. Справжня норка володіє м'яким і ніжним хутром, він не кілкий і в теж час досить пружний. Волоски швидко приймають попереднє положення і не настовбурчуються. Якщо волоски колються і настовбурчуються при спробі погладити хутро проти зростання волосків, швидше за все, перед вами підробка під норку з шкурок бабака. Остьові (довші покривні волоски) у норки однакової довжини, а у бабака вони різні. Якщо ж при доторканні хутра ви відчуваєте, що він занадто податливий, м'який і пухнастий, значить це кролик. Придивіться уважно - у такого хутра практично відсутній підшерсток, а у норки підшерсток густий. Продавець може наполягати на тому, що це стрижена норка. Але остевиє волоски норки жорсткіше, ви відчуєте їх долонею, у кролика вони м'які.
3
Огляньте виріб з внутрішньої сторони. Якщо виворітна сторона вичиненої шкурки (міздря) забарвлена в чорний, горіховий або рудий колір, значить, перед вами імітація норки з дешевшого сировини. У справжньої норки внутрішня поверхня світла.
4
Пам'ятайте шкурку в руках, складіть її, пощупайте згин. У справжньої норки шкурка пластична, досить важка і пружна. Якщо міздря дуже тонка і як би розтягнута, це свідчить про те, що перед вами підробка під норку з кролика. Якщо ж шкурка грубувата, швидше за все, шуба виготовлена з хутра бабака.