Як вивести застарілі жирні плями.

Поставити жирну пляму на одяг дуже просто, зате при виведенні виникає безліч проблем. Якщо пляма свіже, народні засоби і сучасні засоби для виведення плям добре допомагають, але іноді можна не помітити сліди від жиру, які з часом світлішають і стають матовими. Але і з ними можна боротися, якщо знати кілька дієвих прийомів.
Інструкція
1
Як правило, жирні плями мають неясні, розмиті контури і «промінчики», що розходяться в різні боки. Старі плями проявляються на іншій стороні тканини. Виверніть річ навиворіт і очистіть від пилу вологою щіткою. Покладіть під матерію білі паперові серветки або тканину. Нанесіть на ватний тампон засіб для виведення плям і змочіть місце навколо сліду. Потім поступово переходите від країв до центру - так пляма не розпливеться. Будьте особливо обережні з синтетичними або кольоровими тканинами, краще перевірте вплив плямовивідника на запасному шматочку матерії. Можна спочатку розбавити засіб водою, тому що занадто концентровані розчини можуть пошкодити одяг.
2
Сліди від рослинного масла, майонезу, масляних фарб, кремів, смол добре виводяться за допомогою органічних розчинників - спирту, скипидару, ацетону, потрібно нанести їх на ватний тампон і діяти згідно першому пункту. Будьте обережні, ці кошти теж можуть зіпсувати тканину. Можна також зробити розчин нашатирного спирту з сіллю (25 грам спирту і 5 солі). Посипте пляма сіллю і полийте цією сумішшю. Потім потріть хлібом або промокашкою. Якщо сліди залишилися, досипьте сіль. Для вовняної тканини добре підходить бензин, з оксамиту жирні плями виводите скипидаром.
3
Посипте пляма крейдою або тальком, накрийте промокальним папером і пропрасуйте. Після цього виперіть річ. Якщо тканина не можна прати в гарячій воді (наприклад, шовк), візьміть нагріту картопляне борошно, посипте їй слід від жиру і струсіть через двадцять хвилин. Повторюйте процедуру, поки одяг не стане чистою, потім приберіть муку щіткою. З картопляного борошна можна зробити кашку, додавши гарячої води. Нанесіть її на застаріле пляму і залиште до висихання. Видалити жирні сліди з шовку можна також за допомогою гліцерину. Половину ложки нашатирного спирту змішайте з ложкою води і гліцерину, замочіть річ в цій суміші на десять хвилин і промийте.
4
Щоб видалити засмальцьовані плями з коміра, перед пранням натріть його господарським милом. На верхньому одязі коміри протирайте ватою, змоченою у розчині солі або нашатирному спирті.
Корисна порада
Перед тим як використовувати який-небудь засіб для виведення плями, спробуйте його на подгибку або запасі тканини у шва.