Як виміряти напругу тестером.

Більшість сучасних приладів для вимірювання параметрів електричного струму є універсальними і дозволяють виміряти не тільки напругу, але і силу струму, а також опір, ємність та ін. Такі прилади називаються «мультиметри» або просто тестери. Для того щоб виміряти напругу, потрібно вольтметр.
Інструкція
1
За допомогою тестера можна поміряти як постійна напруга, так і змінне. Щоб поміряти постійна напруга, скористайтеся спеціальною шкалою, яка має п'ять меж вимірювань: 200 мВ, 2 В, 20 В, 200 В і максимальний - 1000 В. При вимірі напруги побутової техніки даного числа меж достатньо. Якщо спочатку не відомо напруга слід починати вимірювання, використовуючи максимальну межу.
2
Тестер має два щупа - один з них червоний, другий - чорний. Чорний щуп - це "земля", і підключається він до "мінуса". Червоний щуп - для вимірювання напруги і, відповідно, підключається до "плюса". Для того щоб виміряти постійну напругу, закріпіть чорний щуп на масу (можна скористатися "крокодилом» "щупа), а червоним щупом торкніться того місця, напруга якого хочете виміряти.
3
У ході вимірювання напруги будьте уважні. Не плутайте межі виміру і постарайтеся нічого не закоротити. Якщо при вимірюванні більш високої напруги (300-400 В) ви поставите межа вимірювання 200 мВ, прилад може вийти з ладу. Верхньої межі (1000 В) може бути недостатньо тільки при роботі з моніторами або телевізорами, так як тут присутня напруга максимальне (до 20 кВ). Для цих вимірювань краще взяти прилад високого класу.
4
Шкала змінної напруги трохи відрізняється. Ця шкала має менше на один межа, ніж шкала постійної напруги: 200 мВ, 2В, 20 В, 200 В і максимальний - 750 В. Але цього діапазону меж зазвичай вистачає, щоб зробити потрібні виміри. Все інше виглядає так само, як і у випадку з вимірюванням постійної напруги.
5
Для того щоб виміряти змінна напруга, закріпіть на масу чорний щуп і зробіть вимір напруги потрібної ділянки, торкаючись його червоним щупом.
Тестер - прилад для вимірювання напруги і сили струму, опору та інших електричних параметрів - є незамінним помічником при ремонті електричної проводки, різних побутових електричних пристроїв, радіоелектронної апаратури.
Інструкція
1
Купуючи тестер, вибирайте модель із стрілочною індикацією. Тестер и з цифровою шкалою на практиці виявляються менш зручні. Не купуйте і дуже компактні моделі, розміром трохи більше сірникової коробки. Всі написи на індикаторі у них дрібні, що дуже незручно.
2
Для того щоб за допомогою тестера швидко знаходити несправності, їм треба вміти користуватися. Одним з найпоширеніших варіантів використання тестера є прозвонка електричного кола. У тому випад якщо треба перевірити короткий провід без включених до нього джерел навантаження, поставте ручку перемикання діапазонів вимірювання на значок діода. Потім торкніться щупами тестера кінців проводів ланцюга, що перевіряється. Якщо провід цілий, стрілка приладу відхилиться до краю шкали. У цифрового тестера свідчення будуть близькі до нульового опору.
3
Для того щоб перевірити напругу в мережі, поставте прилад на вимірювання змінного струму, діапазон вимірювання не повинен бути нижче 300 вольт. Після цього сміливо вставте щупи приладу в розетку - прилад покаже вам чинне в мережі напруга.
4
Для вимірювання постійної напруги перемкніть прилад у відповідний режим. Слідкуйте за тим, щоб діапазон вимірювання не був нижче передбачуваного напруги. У тому випадку якщо ви не знаєте, яке може бути напруга, спочатку включайте прилад на великому діапазоні, потім, оцінивши величину напруги, поставте менший діапазон для більш точного вимірювання.
5
За допомогою тестера ви можете перевірити справність багатьох компонентів електронної апаратури. Наприклад, діод повинен пропускати струм тільки в одному напрямку. Опір резисторів повинно відповідати їх номіналом. Переходи транзисторів база-колектор і база-емітер повинні бути відкриті в одному напрямку і закриті в іншому, перехід колектор-емітер закритий в обидві сторони.
6
Так як існують різні типи транзисторів, при перевірці майте під рукою відповідний довідник. У якихось випадках радіодеталі можна перевірити, чи не випаюючи їх з плати. У тому випадку якщо показання приладу не дають чіткої картини (впливають інші радіоелементи), деталь необхідно випаять. У резисторів і діодів досить випаять одну ніжку.
7
При перевірці конденсаторів зручніше користуватися стрілочним приладом - вже по одному тільки кидку стрілки, тобто її швидкому руху до правого краю шкали і назад, можна судити про його справності.
8
Якщо вам необхідно виміряти напругу на платі працюючого електронного пристрою, мінусовій провід причепіть «крокодилом» (якщо він є в комплекті) до його «землі» - зазвичай нею служить металевий каркас приладу. Якщо такого каркаса немає, шукайте «землю» по краях плати. Плюсовим щупом вимірюйте напруга на потрібних вам висновках.