Як виправити букву "Р".

Будь мамі хочеться, щоб її дитина скоріше заговорив. Скільки розчулення і радості приносять ці перші невмілі слова, зрозумілі, часто, тільки дуже близьким і рідним. Проте час йде, дитина підростає, а зрозуміти його мова як і раніше нелегко. І якщо основні букви вчаться вимовляти вже до трьох років, то деякі, особливо «шкідливі», діти не можуть вимовити і в шість років. Лідером серед них по праву може вважатися літера «Р». Як же навчити дитину її вимовляти?
Інструкція
1
У першу чергу варто відвідати стоматолога. Треба виключити такі суто фізіологічні моменти, як неправильна форма мови або коротка вуздечка маленького мови. Неправильна вимова також може бути пов'язано з нерозвиненими м'язами навколо рота або ж кривими зубами. Кваліфікований лікар допоможе виявити і усунути ці проблеми. До речі, якщо дитина вимовляє букву «Р» за допомогою гортані, то, швидше за все, це свідчить про слабкий розвиток артикуляційного апарату.
2
Якщо з розвитком все чудово, тоді наступний, кого ви відвідаєте, буде логопед. Адже за неправильною вимовою літери «Р» можуть стояти дуже серйозні порушення, при яких можливе ураження кори головного мозку. Чим раніше вони будуть виявлені, тим краще. Якщо все в нормі і розвиток йде за графіком, то логопед повинен визначити, наскільки розвинений артикуляційний апарат вашої дитини, і запропонувати вправи для коригування сложнопроізносімих букв.Многіе з таких вправ можливо проробляти самостійно з дитиною вдома. Наприклад: - «поцокать» разом з малюком - нехай він наслідує лошаді.- Пограйте з дитиною в «машинку і моторчик» - розкажіть йому, що він машинка, а моторчик в роті, і його треба заводити - для цього треба покласти великий палець руки під язик і рухати їм вправо-вліво і по кругу.- Можна спробувати навчити дитину згортати мову «в трубочку» .- Запропонуйте йому наслідувати кошеняті, який злизує молоко.
3
Крім вправ, варто звернути увагу на схожі у вимові букви, такі як «Д» і «З». Чим частіше ваша дитина буде вимовляти слова з цими буквами, тим швидше він навчиться вимовляти і «Р». Поступово, як тільки буква стане проговорюватися, можна переходити до складах. Попросіть дитину зобразити трактор, вимовляючи склади «ТР» і «ДР». Запропонуйте йому «порикувати», як тигр, - це вправа діти особливо люблять.
Зверніть увагу
Проте найголовніше у всіх вправах - те, що виконувати їх слід у формі веселої гри, і ні в якому разі не примушувати дитину займатися проти його бажання. Інакше результату чекати не варто.
Корисна порада
Коли дитина стане добре вимовляти букву «Р», зверніть увагу на скоромовки. «На траві дрова ...» і «Карл у Клари ...» відомі кожному з батьків. Скоромовки допоможуть у розвитку честкості мови і зміцнять навички вимови літери «Р».