Як збільшити або зменшити викрійку. Як змінити викрійку на одяг збільшити зменшити.

Якщо ви, нарешті, знайшли довгоочікувану викрійку бажаного сукні, сарафана або іншого наряду, але виявилося, що вона за розмірами не підходить вам, не засмучуйтеся. Скористайтеся старим, простим і дуже надійним способом - збільшення масштабу креслення або малюнка за допомогою квадратів.
Інструкція
1
Візьміть аркуш з готовою схемою крою. Расчертите його на квадрати однакової величини. Щоб форма була більш точною, квадрати викреслюють меншого розміру.
2
На чистому аркуші паперу теж накресліть квадрати, але вже більшої величини. Якщо вам потрібно розмір викрійки збільшити в два рази, значить, і розмір квадратів збільште в два рази. Наприклад: на першому аркуші квадрати зі стороною 1 см, тоді на другому аркуші зробіть квадрати по 2 см. Скопіюйте викрійку з першого аркуша на другий, точно передаючи всі напрямки ліній. Виріжте отриману викрійку.
3
Якщо вам необхідно збільшити викрійку швейного виробу, то скопіюйте потрібну вам викрійку з журналу. Перевірте мірки: окружності талії, грудей, стегон, шиї, ширину спинки і полички, довжину спини. Порівняйте мірки готової викрійки і ваші. Різниця - це розмір ваших збільшень. Готові (паперові) викрійки розріжте по відповідним лініям для підгонки лекал.
4
Потім частини викрійки розсуньте на потрібну вам величину. Наприклад, вам необхідно збільшити ширину деталей викрійки. Для цього всю величину збільшення розділіть на 4-е рівні частини (на праву і ліву частини спинки і переду).
5
А якщо потрібно збільшити обсяг вироби по лінії грудей і по лінії талії на 4 см, то деталі спинки і переду розширте на 1 см (розширте всю викрійку на 1 см від лінії талії до лінії плеча). Відкоригуйте всі лінії. Отримайте викрійку вже більшого розміру. Щоб закріпити отримані зміни підклейте під цю викрійку папір. Деталі ліфа удлиняйте по лінії, яка розташовується між лініями грудей і талії.
6
Якщо вам необхідно збільшити пройму, то збільшення зробіть по лінії, яка на малюнку нанесена пунктиром. Якщо будете міняти викрійку пройми, то не забудьте змінити і викрійку рукава.
Корисна порада
Якщо вам необхідно змінити викрійку спідниці, то уважно розгляньте малюнок, на ньому позначені всі лінії, за якими слід робити надбавки.
Уміння шити відкриває перед вами безліч можливостей для реалізації своїх творчих ідей і фантазій - в будь-який момент ви можете зшити предмет одягу, який підійде саме вам, як за кольором і фасоном, так і за розміром. Часто майстрині використовують для прискорення роботи готові викрійки, але буває так, що викрійки доводиться підганяти за розміром і за формою для найбільшої відповідності фігурі. Змінити розміри викрійки дуже просто.
Інструкція
1
Використовуйте для зміни розміру викрійки лінійку. Відкладайте лінійкою потрібні розміри під кутом 90 градусів до часткової нитки.
2
Якщо ви хочете вкоротити або подовжити загальну деталь викрійки, наприклад, зробити викрійку спідниці довший або коротший без втрати загальної форми виробу, то вам потрібно вкоротити викрійку по основній лінії вироби.
3
Дочерті бічні лінії викрійки спідниці по лінійці, дотримуючись пропорції, прямо на викрійці. Починайте креслити лінію, відступивши від лінії талії 30 см. Укорочуючи або подовжуючи спідницю, враховуйте припуски на подгибку подолу.
4
Як обрізати будь-якого іншого виробу, наприклад, полички блузки або жилета, використовуйте Т-подібну прозору лінійку. Також можна використовувати прозорий кутник. Короткий край кутника укладіть уздовж часткової нитки, а довгий край відзначте лінією, щоб визначити напрям поперечної нитки.
5
Прокреслите лінію для укорочення деталі. У разі укорочення ліфа, робіть позначки або вище обхвату грудей, або нижче нього.
6
Для подовження викрійок повторюйте вищеописані дії. За перпендикулярної до часткової нитки лінії зробіть розріз, щоб з його допомогою розширити викрійку . У вийшло простір вклейте додаткову деталь викрійки з паперу - таким чином, ви подовжите виріб.
7
У кожному конкретному виробі є різні нюанси зміни викрійок. Наприклад, якщо спідниця велика вам в районі стегон, вам необхідно заховати в шви зайву тканину. Якщо потрібно збільшити розмір рукавів в області плеча, розсуньте викрійку рукавів у вертикальному та горизонтальному напрямках і ушийте додаткові деталі.
Зверніть увагу
Якщо вона довше або коротше зазначеної в викрійці, змініть деталі викрійки. Якщо ваші дані відрізняються від зазначених у викрійці, змініть викрійку між вершинами виточок і лінією сидіння. висота сидіння - сядьте на жорсткий стілець, виміряйте відстань від талії по зовнішній стороні стегна до сидіння стільця.
Корисна порада
Як змінити викрійку. Якщо ваша фігура лише незначно відхиляється від стандарту, зміни викрійок будуть мінімальними. Викрійки зазвичай змінюють, відкладаючи необхідні відстані під прямим кутом до поперечної або часткової нитки, напрямок якої зазначено на викрійці. Користуючись Т-подібної лінійкою-шаблоном, ви зможете легко побудувати прямий кут.