Як відрізнити підроблену купюру від справжньої.

Найчастіше в Росії знаходяться в обігу рублі, долари і євро. Якщо бути уважним і не поспішати при отриманні грошей, можна відразу визначити підроблену купюру і уникнути неприємної ситуації надалі.
Інструкція
1
Розгляньте купюру на просвіт, особливо придивляючись до водяного знаку.Тисячерублевие купюри підробляють найчастіше. На справжніх грошах розподіл кольору нерівномірний - є і більш світлі, і темніші ділянки з плавним переходом від одних до інших. На підробках водяний знак зазвичай однотонний - дуже темний. При розгляданні п'ятитисячний банкноти на полях можна помітити водяні знаки у вигляді числа 5000 і портрета Муравйова-Амурського. На них є ділянки світліше або темніше фону, немов перетікають один в другой.На лицьовій стороні доларів, випущених після 1996 року, справа розташований водяний знак із зображенням президента. Гроші США, видрукувані до 1996 року, захищені тільки за допомогою спеціальної «грошової» папери зі строкатими волокнами. Тому їх нерідко підробляють. На водяному знаку євро чітко нанесені кілька градацій сірого кольору. Один тон говорить про те, що перед вами фальшива купюра.
2
Перевірте, чи змінюється колір при нахилі купюри.На тисячерублевих банкноті ведмідь - герб Ярославля - повинен з малинового стати зеленим. На п'ятитисячний банкноті герб Хабаровська змінює колір з малинового на золотисто-зелений, а на орнаментальної стрічці стають видно темні літери РР, які при легкому повороті светлеют.На доларах під різними кутами цифри змінюють колір із зеленого на чорний. Фарба, що змінює колір, застосовується при друку купюрв 50 євро і вище. Під прямим кутом цифри на поле виглядають фіолетовими, а під гострим - коричневими або оливковими.
3
Знайдіть мікротекст.Через лупу на п'ятитисячний банкноті можна побачити рядок з числа 5000 і абревіатуру ЦБ РФ.На доларах таким же чином всередині цифр можна розгледіти напис USA і цифри, що позначають номінал, а на рамці портрета - мікродрук. На євро мікротекст не використовується; варто звернути увагу на голограми і захисну перламутрову смугу з позначенням номіналу і зображенням символу євро.
4
Придивіться до захисної ніті.На підроблених рублях нитка завжди йде поверх ціфр.На захисної нитки справжніх доларів надруковані літери USA, номінал і спрощене зображення американського прапора. Однак нитки немає на купюрах, випущених до 1990 года.Защітная нитку на євро, на відміну від ниток на рублях і доларах, видно не тільки на просвіт і не містить ніяких написів.
5
Поторкайте друк. «Рельєф» є у тисячі і п'яти тисяч рублів. На тисячної банкноті можна відшукати мікроперфорацію, дірочки в якій на просвіт повинні виглядати рівними. Купюра не повинна бути шорсткою. На п'ятитисячний банкноті є опуклий знак для людей з ослабленим зором (три смужки і дві точки) і напис «Квиток банку Росії» .У долара можна «промацати» всю чорну (лицьову) сторону. Особливо відчувається глибокий друк на темних елементах портрета. До речі, така фарба володіє магнітними властивостями. На євро на дотик розпізнається рядок з абревіатурою ЄЦБ на п'яти мовах.