Як навчити коня іспанському кроці.

Незважаючи на те, що кінь - розумна тварина і добре піддається дресируванню, навчання кожному новому навику слід проводити, дотримуючись певних правил для того щоб виконання команди було точним і якісним. До іспанському кроці коня можна привчати лише після того, як вона опанує попередніми навичками.
Інструкція
1
Привчіть кінь працювати верхом і на поводу. Особливо звертайте увагу на те, як вона тримає круп в той момент, коли йде поруч з людиною, що утримує її на шлеї. Крім цього, вона повинна чітко йти вперед поруч з дресирувальником, наїзником чи грумом, швидко і правильно відгукуватися на привід, шенкель, корпус, поперек. Також кінь не повинна боятися хлиста.
2
Приступайте до навчання іспанському кроку, якщо все попередні навички вже закріплені.
3
Виконайте спочатку розтяжку, яка необхідна коні для того, щоб піднімати ногу на ту висоту, яка потрібна для виконання даного кроку.
4
Встаньте лицем до коня, збоку від неї, щоб ліве плече ваше і коні були один навпроти одного. Хлист тримаєте в правій руці. Легенько троньте хлистом ліву частину грудей коні, візьміть за ліве копито і підійміть ногу коня на невелику висоту. Слідкуйте, щоб нога була випрямлена. У цей час похваліть коня, не відпускаючи ногу, а з іншої руки викинете хлист і подайте їй ласощі - цукор або яблуко. Не підвищуйте голос і не махайте хлистом, навіть якщо кінь вирве ногу з вашої руки.
5
Займайтеся спочатку лише лівою ногою, поступово піднімаючи її вище і вище. Головне тут - зберегти ногу коня прямій. Постукуйте легенько хлистом лише по лівій частині її грудей. Кінь з часом зрозуміє, що від неї хочуть, і сама буде подавати ногу.
6
Через тиждень починайте проводити таку ж розтяжку правої ноги, постукуючи перед вправою по правій стороні грудей.
7
Поступово переходите до вироблення у коня правильною і чіткої реакції на посил. Встаньте з лівого боку обличчям вперед. Привід тримаєте у холки в правій руці, а хлист в лівій. Слідкуйте за правильною поставою коні: голова повинна бути піднята, зад підібраний, задні ноги - під корпусом.
8
Покличте помічника, який буде піднімати ногу коня, якщо вона не буде реагувати на постукування хлистом по грудях. При цьому вимовляється команда «фус». Правильна реакція коні повинна тут же заохочуватися погладжуванням і ласкавим голосом. Головне - не висота підняття ноги, а чіткість реакції на посил.
9
Розпочніть відпрацюванні іспанського кроку в русі, крокуючи поруч з нею. Якщо кінь відмовляється рухатися з випрямленою ногою, помічник повинен легенько вдарити її по крупу. Такий рух відпрацьовується спочатку з лівої, а потім з правого боку.
10
Не давайте коні займатися самодіяльністю, виробляйте в неї чітку реакцію: піднімати ногу тільки по вашій команді. Тільки тоді ви зможете навчити її справжньому іспанському кроці.