Як захиститися від звільнення.

Вас примушують звільнитися або створюють умови, в яких неможливо працювати? У вашій компанії череда звільнень і ви побоюєтеся, що вона може торкнутися і вас? Не хвилюйтеся. Будь-якому працівникові під силу захистити свої права. Якщо ви не хочете йти з роботи, не робіть цього. Пам'ятайте - закон на вашому боці. Від вас вимагається лише ретельно продумати стратегію захисту.
Інструкція
1
Насамперед, зробіть так, щоб у роботодавця не було причин чіплятися до вас. Дотримуйтесь робочий графік. Не варто спізнюватися, йти з роботи раніше офіційного закінчення робочого дня, навіть якщо у вашій компанії це практикується. Пам'ятайте - якщо роботодавець хоче вас звільнити, він буде намагатися фіксувати всі ваші промахи. Однак врахуйте, що звільнити за запізнення можна тільки після неодноразових подібних порушень. Причому після кожного випадку від вас повинні вимагати пояснювальну, або скласти акт, засвідчений підписами двох співробітників. І накласти стягнення, наприклад, догана, оформлений відповідним наказом.
2
Вам погрожують звільненням за невиконання трудових обов'язків? Найчастіше це залишається лише загрозою. Звільнити за цією статтею дуже складно. Перш за все, ваш коло обов'язків повинен бути чітко сформульований, викладений у трудовому договорі або додатку до нього і завірений вашої подпісью.К того ж для звільнення трудові обов'язки повинні порушуватися неодноразово, і з приводу кожного прецеденту повинен складатися відповідний акт. Після чого на працівника має бути накладено стягнення. Всі ці події обов'язково фіксуються письмово. Запам'ятайте головне правило: немає актів та наказів про стягнення - немає і доказів вашої провини.
3
Невідповідність займаній посаді - ще більш примарний привід для звільнення. Висновок про невідповідність можна зробити лише за результатами кваліфікаційної комісії. Якщо нічого подібного на вашому підприємстві не проводилося, ніхто не може робити висновки щодо вашої профнепридатність.
4
Однак є і законний спосіб розлучити вас з робочим місцем, просто усунувши це місце. Пам'ятайте, що про скасування вашої посади вас повинні попередити письмово, мінімум за два місяці. Якщо це сталося, спокійно підпишіть повідомлення (ваш підпис означає, що ви лише прочитали його) і чекайте подальшого розвитку подій. Вам повинні запропонувати іншу посаду, що відповідає вашій кваліфікації. Якщо цього не зроблено, в наявності явне нарушеніе.Напішіте заяву до трудової інспекції та викладіть факти порушення процедури скорочення. За вашою заявою повинна бути призначена перевірка. Протягом двох місяців, даних вам для роздуми, процес скорочення вашої посади може бути зупинений. Або ж вам запропонують прийнятні умови на новому місці, що теж непогано.
Корисна порада
Якщо вас все ж звільнили, ви можете звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі. Якщо суд прийме рішення на вашу користь (а такі прецеденти трапляються регулярно), ви маєте право на відшкодування вимушеного прогулу. Тобто весь час - від звільнення до виходу на роботу - буде оплачено по вашій звичайною ставкою.