Як створити шкільний проект.

Педагоги в школі відзначають, що у багатьох молодших школярів відсутній пізнавальний інтерес до пошуку відповідей на питання, що виникають в процесі навчання. Найпродуктивнішим способом розвитку та стимулювання навичок пошуку інформації є проектна діяльність. Створення проекту школярем також сприяє розвитку відносин між батьками і дитиною.
Інструкція
1
Проект може виконуватися в індивідуальному порядку або парою або групою школярів. Для його створення відводиться певний час, за яке треба вирішити конкретну проблему, що виходить за рамки навчальної дисципліни. Результатом пошукової діяльності та аналізу отриманих даних може стати стінгазета, презентація, мультфільм, виставка, ілюстрована книга, карта місцевості і так далі.
2
Будь шкільний проект, незалежно від теми і форми, можна створити в 4 етапи: підготовчий, орієнтовний, організаційний і продуктивний.
3
Підготовчий етапСначала виберіть тему дослідження і конкретизуйте її. Важливо вибирати ті теми, які інтригують і викликають мимовільний інтерес в учня. Чим вже буде тема дослідження - тим краще. Так, тема «Народна творчість» буде занадто великою - школяр не зможе осягнути неосяжне навіть за допомогою батьків. Нехай це буде більш конкретна тема, наприклад, «Народні ремесла в Архангельську».
4
Орієнтовний етапОпределіте цілі і завдання дослідження. Школяр повинен чітко знати, що він проектує і для чого. У тій же темі «Народні ремесла в Архангельську» метою може бути: показати, що в даний час ремесло не забуте. Відповідно, завданнями дослідження будуть: - вивчити інформацію про народні ремесла в Архангельську; - виявити характерні особливості архангельських ремесел.
5
Організаційний етапСамий великий обсяг робіт належить саме на цьому етапі. Потрібно для початку скласти план роботи, зібрати всю потрібну інформацію з різних джерел: фільми по темі, книги, спостереження, інтернет-ресурси, інтерв'ю і так далі. В процесі роботи школяр вивчає стисло історію питання, виявити цікаві маловідомі факти, якими школяр пізніше зможе поділитися з іншими. Це дуже підігріває його інтерес до роботи над проектом.
6
Оформлення работиЕто продуктивний етап. Школяр разом з товаришами і за допомогою батьків оформляє роботу, підготовляється до захисту і до можливих питань. Оформлення має бути максимально наочним - з ілюстраціями, презентаціями і так далі. Безумовно, батьківська допомога важлива, але учень сам повинен проробити всю роботу, щоб успішно представити свій проект.
Зверніть увагу
Призупинити цю активність неможливо, тому що всіх вона тільки радує. Вихід знайшовся в тому, щоб організувати ряд «Проектів». Якщо зараз ти вчишся в школі, найімовірніше тобі будуть цікаві проекти «для школярів». В цьому розділі ти зможеш дізнатися про заочному навчанні, фестивалях і конкурсах, де можна проявити свій талант і розкрити нові здібності.
Корисна порада
Навчально-дослідні проекти як засіб розвитку ноосферного мислення школярів. Досвід організації дослідницької діяльності учнів у місті Арзамасі. По-перше, школярі залучаються до світу науки, набувають навичок дослідницької роботи; по-друге, у них з'являється можливість найбільш цікаві з робіт опублікувати в наукових збірниках і періодичній пресі; по-третє, є можливість представити свої роботи для участі в міських та міжнародних конференціях і семінарах; по-четверте ...