Як закінчити офіційний лист. Як правильно закінчити діловий лист.

Будь офісний працівник рано чи пізно стикається з необхідністю написати офіційний лист. Правила ділового етикету підкреслюють, що закінчення листа є не менш важливою складовою, ніж відправна точка допису.
Вам знадобиться
  • точна адреса одержувача, конверт, копії документів, що додаються до листа
Інструкція
1
Перш ніж приступити до завершальної частини листи, перечитайте написане. Перевірте текст на відсутність граматичних і орфографічних помилок, помарок і неточностей. Якщо зміст листа вас повністю задовольняє, в останньому абзаці ще раз в короткій і дохідливій формі повторіть основна теза вашого листа. Тим самим ви резюміруете своє послання, полегшуючи адресату підготовку і написання відповіді.
2
У випадку, якщо до офіційного листа необхідно додати копії документів, після абзацу відступите кілька рядків і вкажіть в графі «додаток перелік документів. Список повинен бути обов'язково пронумерований. Ксерокопії документів до листа додайте в тому порядку, в якому вони вказані в переліку.
3
Закончите офіційний лист ввічливим і коректним оборотом промови, наприклад таким, як: «сподіваюся на плідну співпрацю». Також в діловому обороті прийнято закінчувати листи за допомогою таких словосполучень, як «з повагою», «щиро ваш", "з повагою». Далі обов'язково поставте свої ініціали і дату. Не забудьте після роздруківки тексту розписатися поряд із зазначенням вашого прізвища.
4
Починайте заповнювати конверт. Адреса одержувача пишеться в правому нижньому кутку, адреса відправника пишеться у верхньому лівому. Обов'язково вкажіть правильний індекс, в такому випадку лист дійде до адресата швидше.
5
Офіційні листи краще відправляти за допомогою пошти у вигляді рекомендованих листів з повідомленням про вручення. В такому випадку у вас на руках будуть докази отримання листа адресатом.
Зверніть увагу
В офіційному листі не забудьте вказати ваш телефон або адресу електронної пошти. Це часто виявляється необхідним підмогою для швидкого вирішення проблеми, зазначеної в листі.
Корисна порада
Перш ніж закінчити офіційний лист, дайте почитати його своєму колезі або безпосередньому керівнику. Погляд з боку дозволить помітити ті помилки, на які ви не звернули уваги.