Як виміряти ширину річки.

У поході або подорожі нерідко виникає потреба у визначенні відстані до недоступних предметів, розрахунку залишився шляху і вимірі ширини річки. Щоб її виміряти, необов'язково занурюватися у воду і перепливати річку, можна виконати це завдання, керуючись правилами геометрії.
Інструкція
1
Знайдіть поглядом річки на протилежному березі який-небудь предмет, розташований у самого русла: кущ, дерево, камінь або пень. Встаньте перпендикулярно течією навпроти цього предмета. На місці, де ви встали, вбийте кілочок або вставте в землю гілку. Тепер рухайтеся уздовж русла до тих пір, поки між вами і вибраним на протилежному березі предметом не утворюється кут рівний 45 °.
2
Щоб виміряти кут, скористайтеся компасом або наручними годинниками. Встаньте так, щоб лінія, що йде від 9 до 3 години була паралельна течією, а лінія, що йде від центру циферблата до 11 години становила 45 °. Відстань, пройдену вами від кілочка, так само ширині річки.
3
Також визначити ширину річки можна за допомогою травинки. Зірвіть травинку. Виберіть на протилежному березі два предмети і встаньте до них обличчям. Руки з травинкою витягніть вперед і з її допомогою відміряйте відстань між предметами, дивлячись на них одним оком. Потім складіть травинку вдвічі і потихеньку відходите від берега річки.
4
Зупиніться, коли складена навпіл травинка НЕ закриє відстань між предметами. Вставте в цьому місці гілку, заміряйте пройдене вами відстань від берега річки до гілки і переведіть його в метри. Отримали відстань, що дорівнює ширині річки.
5
Можна використовувати для вимірювання ширини річки спеціальний шпильковий прилад. Для його виготовлення візьміть дощечку і вбийте в неї шпильки так, щоб вони утворили рівнобедрений прямокутний трикутник.
6
Для проведення вимірювання на протилежному березі річки виберіть який-небудь предмет. Встаньте до берега перпендикулярно, провівши подумки лінію, через обраний предмет. Рухайтеся вздовж берега річки, поки об'єкт і дві шпильки не опиняться на одній прямой.То відстань, яку ви пройшли, так само ширині річки.