Як видалити фарбу зі скла. Як видалити стару фарбу з скла.

Ремонт - справа довга і кропітка. Як не старайтеся, одним днем і малою кров'ю здійснити його навряд чи вдасться. Ось фарба, приміром, має властивість прилипати не тільки до поверхонь, які ви хочете пофарбувати, але і до тих, які ви фарбувати і не планували. І якщо з металу або пластику фарбу ще якось можна відтерти, то що робити з податком на стеклах, абсолютно незрозуміло. Як же правильно видаляти фарбу зі скла?
Вам знадобиться
  • Розчинник, лезо або гострий ніж, будівельний фен або праска, фольга
Інструкція
1
Скористайтеся бритвою або гострим ножем Найпростіший і древній спосіб видалення старих крапель і патьоків на стеклах. Підходить як для зовсім старих засохлих фарб, так і для свіжих. Акуратно зскребете фарбу гострим лезом. Використовуйте тільки дуже гострий ніж або бритву, оскільки тупі поверхні залишать більше подряпин і розлучень, значно збільшивши вам час роботи. Перед тим, як почати зскрібати стару фарбу таким способом, змочіть скло гарячою водою. Це запобіжить зайві подряпини і значно прискорить весь процес.
2
Купіть в будівельному магазині спеціальний засіб Зараз промисловість випускає величезну кількість різноманітних розчинників для фарби, здатних не тільки видаляти її з будь-яких поверхонь, але і робити це абсолютно безпечно і швидко. Уточніть у продавця, що вам необхідно видалити краплі фарби саме зі скла, і він підбере для вас той розчинник, який вирішить проблему раз і назавжди. У будь-якому разі, дуже уважно читайте інструкцію на етикетці. Навіть найсучасніше засіб при невірному використанні може перетворити ваше прозоре скло в каламутне і неохайне.
3
Використовуйте фольгу і праска Є ще один спосіб видалення фарби зі скла. Нагрійте її за допомогою спеціального будівельного фена або звичайного домашнього праски. Під впливом високої температури фарба почне розм'якшуватися, і її можна буде досить легко видалити. Прикладіть до скла звичайну фольгу, а зверху на неї нагріте праска і потримайте деякий час доти, поки фарба добре не прогріється. Проробляти подібні маніпуляції можна тільки з густими великими податком і краплями. Якщо скло просто злегка забруднена тонким шаром, нагріванням тут не допоможеш, краще використовувати звичайний розчинник.
Зверніть увагу
Кольорове скло або скло з вітражними вставками слід очищати від фарби дуже обережно. Розчинник може пошкодити колір або вплинути на клей, що скріплює різні частинки мозаїки.
Корисна порада
Найкраще видаляти фарбу зі скла відразу ж в той момент, як помітите патьоки. Під час ремонту свіжу фарбу дуже просто зчистити звичайної ганчірочкою або розчинником.