Як збільшити частоту шини.

Зміни параметрів роботи центрального процесора - дуже важливий етап прискорення комп'ютера. Важливо розуміти, що невірні настройки можуть привести не тільки до збою в роботі деяких пристроїв, але і до їх псування.
Вам знадобиться
  • - CPU-Z;
  • - Clock Gen.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до налаштування центрального процесора, встановіть програму CPU-Z. Її основна функція - надання інформації про поточний стан роботи ЦП. Запустіть цю програму і переконайтеся в тому, що процесор працює стабільно.
2
Тепер перезавантажте комп'ютер і увійдіть в меню BIOS. Одночасно натисніть клавіші F1 і Ctrl, відкрийте меню Advanced Setup. Зазвичай саме там розташовані параметри налаштувань центрального процесора і оперативної пам'яті. Знайдіть пункт, який відповідає за частоту шини ЦП. Збільште цю частоту на 10-20 Герц. Тепер обов'язково підніміть напруга, що подається на центральний процесор. Рекомендують підвищувати не більше як на 0.1 Вольт за раз.
3
Натисніть клавішу F10. Дочекайтеся завершення завантаження операційної системи. Перевірте стабільність роботи центрального процесора утилітою CPU-Z. Якщо програма не виявила помилок, то повторіть процедуру збільшення частоти шини ЦП і напруги. Після підняття частоти до максимальної планки збільште множник процесора. Природно, одночасно з цим збільште напругу.
4
Якщо у вас не вийшло змінити параметри центрального процесора через меню BIOS, то скачайте утиліту GlockGen. Врахуйте, що існує кілька версій програми, кожна з яких призначена для певної версії материнської плати. Запустіть встановлене додаток.
5
Тепер збільште напругу і частоту шини, пересуваючи відповідні повзунки. Перед застосуванням обраних параметрів натисніть кнопку Test. Переконайтеся в тому, що центральний процесор працює без збоїв. Постійно стежте за показниками температурного датчика. Якщо температура перевищує допустиму норму навіть в пасивному режимі роботи, краще зменшити частоту шини і множник. Інакше ви ризикуєте зіпсувати ЦП.
Практично всі сучасні процесори мають певний потенціал для розгону. Найпростіший і зручний спосіб зміни і збільшення частоти процесора - це розгін системної шини (FSB). Частота шини процесора прямо впливає на швидкість роботи комп'ютера в цілому. Крім цього, використовуючи даний метод, ви можете на деякий час віддалити необхідність покупки більш потужного процесора.
Інструкція
1
В середньому, підвищена частота системної шини процесора підвищує швидкість його роботи приблизно на 20% .Отже, щоб змінити частоту системної шини , зайдіть в BIOS і знайдіть в параметрах значення CPU Clock. Натисніть на цьому значенні Enter і введіть нову частоту шини . Поруч з цим значенням ви побачите множник процесора і безпосередньо частоту процесора. Не бійтеся переборщити зі значенням частоти. Сучасні процесори влаштовані таким чином, що при виникненні такої ситуації система автоматично скидає значення до стандартних налаштувань і перезавантажує комп'ютер, після чого все стає на свої місця. Тому сміливо експериментуйте зі значеннями частоти і не бійтеся, що можете нашкодити процесору.
2
Можете також поміняти множник процесора, що теж вплине на значення частоти шини материнської плати. Значення множника знаходиться там же, де і значення частоти. Приміром, якщо у вас є шина 133 с множником 10, поміняйте його на 15 і отримаєте замість колишньої 1,33 Ghz нову частоту 2.0 Ghz. Тільки враховуйте, що в процесорі повинен бути розблокований множник. Щоб дізнатися це, зверніть увагу на маркування процесора. Серед таких процесорів марки Intel, AMD або Black Edition, на ньому повинна бути відмітка Extreme.
3
Також змінити частоту шини можна програмно. Для цього скачайте і встановіть на свій комп'ютер програму Al Booster. Відкрийте програму і, у вікні, знайдіть значок Display tuning panel. Натисніть на нього, щоб з'явилася додаткова панель. Знайдіть на цій панелі розділ Tuning, в якому відзначте галочкою пункт Exsternal frecuency.
4
Таким чином, ви активували розгін шини . Внизу ви побачите значки плюса і мінуса, натискаючи на які, збільшуйте або зменшуйте частоту шини . Вибравши відповідну частоту, натисніть кнопку Apply внизу вікна програми. Після цього перезавантажте комп'ютер і працюйте вже з новою частотою.