Як дізнатися вік кошеня.

Якщо на вашому шляху зустрівся маленький, жалібно пищали клубочок, який опинився при найближчому розгляді кошеням - проблема визначення його віку стає дуже актуальною. Адже від правильного визначення віку малюка залежить режим його годівлі та способи догляду.
Інструкція
1
Розгляньте очі кошеняти. Малюк народжуються сліпими. Очки у кошенят починають відкриватися на восьмий день, а повністю прозрівають звірята, як правило, до чотирнадцятого дня. Слід врахувати, що довгошерсті кішки починають бачити пізніше, ніж короткошерсті. Якщо у вашого «найди» ще не до кінця прорізалися оченята - йому, швидше за все, менше двох тижнів від народження. У всіх без винятку кошенят, незалежно від породи, рогівка має блакитний колір аж до тритижневого віку. Закінчується пігментація, як правило, до 2,5-3 місяців. Якщо ви не можете точно визначити колір очей вашого малюка, швидше за все йому ще немає 12 тижнів.
2
Подивіться на вуха свого «найди». Відразу після народження кошенят їх вушні раковини щільно закриті. Починають чути малюки приблизно у віці одного тижня. Піднімають вушка до тритижневого віку.
3
Оцініть, наскільки впевнено пересувається малюк. Зазвичай кошенята починають повзати у віці 18 днів. До 21 дня життя, як правило, зверенок ходить уже самостійно, хоча і робить це дещо невпевнено. У віці 25-28 днів кошенята вільно пересуваються і орієнтуються по слуху та зору. В цьому ж віці їх можна починати годувати з блюдця.
4
Вік кошеняти можна визначити і по зубам. Звичайно, цей спосіб вимагає певного досвіду. На 2-4 тижні життя у кошенят починають прорізатися перші молочні різці. На 3-4 тижні - ікла. У півторамісячного малюка повинні бути присутніми премоляри на нижній щелепі. До 2 місяцем повинні прорізатися всі молочні зуби. У віці 3,5-4 місяців починається заміна молочних зубів на постійні. Спочатку прорізаються постійні різці. У віці 4-5 місяців - корінні ікла, моляри і премоляри. До напівроку всі зуби кошеняти повинні помінятися на коренние.Еслі вам важко самостійно визначити вік кошеня по зубам - віднесіть його в найближчу ветеринарну клініку. Досвідчені лікарі без праці впораються з цим завданням. До того ж, ви зможете пересвідчитися в тому, що ваш вихованець здоровий і, при необхідності, зробити йому профілактичні щеплення.
Зверніть увагу
Тільки до 4 тижнів життя у кошенят з'являється здатність до самостійного сечовипускання і дефекації. До цього віку кішка-мати стимулює ці процеси, вилизуючи живіт і область прямої кишки своїх кошенят.