Як дізнатися виробника відеокарти. Як дізнатися проізводітелz комп'ютера.

Відеокарта - це пристрій, який служить для виведення на екран результатів роботи системного блоку. Для її коректної роботи необхідно встановити драйвер - невелику утиліту, яка допомагає системі управляти пристроєм. Щоб знайти драйвер на відеокарту, потрібно знати її виробника і модель.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер від електроживлення. Від'єднайте інтерфейсний кабель монітора від роз'єму відеокарти. Зніміть бічну панель системного блоку, відкрутивши стягують гвинти. Якщо у вас зовнішня відеокарта, вийміть її з гнізда, обкрутити гвинт і віджавши пластмасові засувки, які її фіксують. Як правило, на видеоадаптере пишуть модель і назва фірми-виробника.
2
Якщо відеокарта інтегрована, знайдіть назва моделі материнської плати. Поставте на місце бічну панель і включіть комп'ютер. Після завантаження системи зайдіть на сайт виробника системної плати і подивіться характеристики інтегрованого в неї відеоадаптера.
3
Дізнатися виробника можна іншим способом. Клацніть правою клавішею по іконці «Мій комп'ютер» і вибирайте опцію «Властивості». У вікні властивостей перейдіть у вкладку «Обладнання» і натисніть «Диспетчер обладнання». Пристрої, модель яких система не визначила, відзначені жовтими знаками питання. Клацніть правою клавішею по іконці відеоадаптера і вибирайте з випадаючого меню команду «Властивості». Перейдіть у вікні властивостей на вкладку «Відомості». У вікні переліку властивостей з'явиться пункт «Код екземпляра пристрою», а в нижньому вікні - код, наприклад, такий: PCI \ VEN_1002 & DEV_9611 & SUBSYS_82EE1043 & REV_00 \ 4 & 1FD4D60D & 0 & 2808
4
Щоб отримати відомості про модель пристрою і його виробника, зверніть увагу на два фрагмента коду: - VEN (vendor) -виробник, чотири цифри поруч - код фірми-виробника; - DEV (device) - пристрій, цифри - код пристрою.
5
Зайдіть на сайт http://www.pcidatabase.com/vendors.php?sort=name і введіть в поле "searchvendor" код виробника. В даному прикладі це 1002. Після пошуку програма видає результат: ATI Technologies Inc./Advanced Micro Devices, Inc.
6
Якщо вам потрібно дізнатися модель адаптера, клацніть по назві виробника і введіть в поле "searchdevice" код пристрою, в даному випадку 9611. Підсумок пошуку: ATI RADEON 3100 Graphics
Відеокарта - один з найважливіших компонентів комп'ютера, саме вона відповідає за побудову і виведення зображення на екран. Відкрите бувають вбудовані в материнську плату або процесор - ці слабо підходять для ігор, але, тим Проте, дозволяють повноцінно працювати з комп'ютером. Також бувають дискретні або окремі відеокарти. Вони виглядають, як плата, розміром з долоню руки, і встановлюються в спеціальний роз'єм на материнській платі.
Інструкція
1
Найпростішим і вірним способом визначити фірму- виробника відеокарти, а також її модель, є запуск діагностичної програми. Одна з таких програм - GPU-Z. Це спеціалізована утиліта для визначення детальних характеристик відеокарти. Інший поширений інструмент - це програма комплексної діагностики Everest або AIDA. Ці програми дають повну інформацію про всі компоненти комп'ютера.
2
Відкрийте сторінку пошукової системи, якої вам зручніше користуватися. Введіть запит такого виду: «Скачати gpu-z». Найкращий варіант - скачувати установник програми з офіційного сайту розробника. Утиліта абсолютно безкоштовна, на відміну від комплексної програми, такий як AIDA або Everest.
3
Запустіть подвійним клацанням скачаний файл з утилітою. Програма не вимагає установки. Якщо ви скачали версію, яка заархівувати, спочатку натисніть правою кнопкою миші на файлі з програмою і виберіть пункт меню «Витягнути в поточну папку».
4
Запустіть файл з ім'ям gpu-z, у вас відкриється вікно програми. В першу чергу, зверніть увагу на логотип у правому верхньому куті вікна. Якщо значок червоний і ви бачите літери ATI Radeon, значить у вас відеокарта на чіпі компанії AMD сімейства ATI Radeon. Якщо значок зелений і напис свідчить NVIDIA, це означає, що ваша відеокарта належить до сімейства GeForce і заснована на чіпі фірми Nvidia.
5
Наступне, що можна дізнатися, - це конкретну модель вашої відеоплати. У самій нижній частині вікна програми, зліва, ви побачите напис в рядку списку, що випадає. Це повне найменування відеокарти. Спочатку вказується фірма-виробник і чіп відеопроцесора. Потім йдуть літери, які позначають ті чи інші особливості продукту, цифровий код моделі і слово Series, наприклад ATI Radeon HD 6770 Series. Це означає відеокарту Radeon 6770.
6
Тепер погляньте трохи нижче логотипу у вікні програми. Знайдіть рядок Subvendor. Навпаки неї буде вказано конкретний виробник вашої відеокарти, наприклад ASUS, або Sapphire, або MSI. Не виключений варіант, коли в цьому полі не буде записано нічого - це нормальна ситуація, вона часто трапляється з недорогими відеокартами маловідомих виробників. Зазвичай gpu-z дозволяє точно встановити більшу частину виготовлювачів відеоплат.