Як перейменувати розділи диска. при перейменуванні диска буква d відсутня в списку вільних букв.

Розділом жорсткого диска називають групу суміжних блоків на його фізичному просторі, яка для зручності роботи виділена в самостійну область. Кожен такий розділ може використовувати власну файлову систему і розмір кластера. У процесі установки ОС або при створенні нового розділу кожен черговий розділ маркується латинською літерою (літерою), а користувач має можливість дати йому ще й власне ім'я.
Інструкція
1
Крім літерного позначення у кожного розділу може бути і власне ім'я, яке виробник ОС називає «міткою». Якщо необхідно змінити саме його, то зробити це можна у вікні Провідника, запустивши його подвійним клацанням по іконі «Мій комп'ютер». Тут кожен розділ представлений як окремий віртуальний диск - клацніть іконку потрібного диска (розділу) правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню рядок «Властивості». Саме верхнє поле у вікні, властивостей буде містити потрібну вам найменування - відредагуйте його і натисніть кнопку OK. Можна зробити і по-іншому - в тому ж контекстному меню вибрати рядок «Перейменувати» або виділити потрібний диск (розділ) і натиснути клавішу f2. В результаті буде включена опція редагування, а ви зможете задати нове написання імені розділу. Потім натисніть клавішу enter для збереження внесених змін.
2
Якщо ж вам потрібно змінити літеру, обрану операційною системою для позначення будь-якого розділу, то клацніть правою кнопкою миші іконку "Мій комп'ютер" на робочому столі або такий же пункт головного меню ОС. У контекстному меню виберіть рядок «Управління» і в лівій панелі запустив додаток клацніть по рядку "Керування дисками".
3
Через кілька секунд програма відобразить в правій панелі список, а під ним і схему всіх розділів на жорсткому диску Вашого комп'ютера. Клацніть правою кнопкою миші той розділ, який вас цікавить. Це можна зробити як на схемі, так і в списку - результат буде однаковим. У контекстному меню виберіть рядок «Змінити букву диска або шлях до диска», в віконці натисніть на кнопку «Змінити», а потім виберіть одну з вільних літер у випадаючому списку.
4
Натисніть кнопки OK в обох відкритих діалогових вікнах, а вікно програми «Керування комп'ютером» закрийте за допомогою хрестика або сполучення клавіш alt + f4. На цьому процедура зміни призначеної розділу диска літери буде завершена.