Як випрямити струм.

Отримання постійного струму із змінного здійснюється за допомогою процесу, званого випрямляння. Для цього використовують випрямлячі різних конструкцій. Спосіб включення випрямляча залежить від його типу.
Інструкція
1
Щоб використовувати для випрямлення змінного струму спеціальну лампу, звану кенотроном, використовуйте в парі з ним трансформатор, який має накальную обмотку з чинним напругою в 5 В для приладів типу 5Ц3С і 5Ц4С, або 6,3 В для приладів 6Ц5С і 6Ц4П . Ця обмотка повинна бути добре ізольована від інших, в тому числі, від накальних. Також вона повинна бути розрахована на струм напруження лампи. Від неї не можна живити будь-які інші навантаження. Вторинна обмотка, напруга з якої необхідно випрямити, повинна мати відвід від середини. Крайні висновки цієї обмотки з'єднайте з анодами кенотрона. Зніміть позитивний полюс випрямленої напруги з катода лампи, а негативний - з відводу.
2
Щоб здійснити однонапівперіодне випрямлення напівпровідниковим діодом, увімкніть його між джерелом змінної напруги і навантаженням таким чином, щоб катод діода був звернений до входу навантаження, на якому повинно бути позитивна напруга. Помилки тут немає: діод буде відкриватися тоді, коли позитивне напруга присутня на його аноді, підключаючи тим самим до джерела живлення катод, до якого і приєднана навантаження.
3
Для здійснення двухполуперіодного випрямлення двома діодами з'єднайте їх катоди разом. Вийде прилад, аналогічний по конфігурації кенотроні, але не вимагає напруження. У нього також є два анода і один загальний катод. Далі увімкніть його так само, як і кенотрон, використовуючи трансформатор із вторинною обмоткою, що має відвід від середини. Зрозуміло, що накальная обмотка в цьому випадку не потрібна.
4
Якщо вторинна обмотка трансформатора відводу не має, включіть чотири діода за спеціальною схемою, званої бруківці, або використовуйте готовий випрямляючий міст. Підключіть вторинну обмотку до входів моста, позначеним знаком змінної напруги, а випрямлена напруга зніміть з виходів, позначеним як плюс і мінус.
5
У всіх випадках, правильно виберіть випрямні прилади за такими параметрами, як максимальне зворотне напруга і максимальний прямий струм. При необхідності, встановіть їх на тепловідводи. Пам'ятайте, що в ряді випадків тепловідводи доводиться використовувати роздільні, не з'єднані один з одним.
6
Будь випрямляч виробляє пульсує напруга, придатне, хіба що, для живлення колекторних двигунів. Щоб пульсації припинилися, підключіть паралельно виходу випрямляча електролітичний конденсатор фільтра в правильній полярності. Його ємність підберіть експериментально, щоб пульсації зменшилися до прийнятного значення. Напруга, на яке розрахований конденсатор, має значно перевищувати випрямлена на холостому ходу.
7
Пам'ятайте, що деякі випрямлячі виробляють напруга, небезпечне для життя, та й самі харчуються таким напруженням. Також пам'ятайте, що конденсатори здатні не тільки фільтрувати випрямлена напруга, але й довго залишатися зарядженими.
Зверніть увагу
Будь-які переробки в схемі здійснюйте при знеструмленому випрямлячі і виряджених конденсаторах.