Як пересадити шефлеру. Шефлера пересадка.

Листя шефлери - унікальне і воістину прекрасне видовище. Вони одночасно нагадують і парасольку кропу, і тропічну метелика, і дивовижний хвіст павича. Вирощувати вдома ця рослина не так уже й важко, необхідно слідувати інструкціям по догляду. Якщо ж ви задумали пересадити вашу зелену красуню, робити це теж необхідно правильно.
Вам знадобиться
  • - грунт "універсальний",
  • - кашпо,
  • - вода,
  • - дренаж.
Інструкція
1
Спочатку з'ясуйте, чи потрібна пересадка вашої шефлери. Молоді рослини шефлери пересаджують щорічно, оскільки вони активно ростуть і дуже швидко заповнюють маленький горщик своїм корінням. Рослини постарше, вже відносно сформовані, потребують пересадки один раз в два-три роки. Якщо у вас залишилися якісь сумніви, можна поступити наступним чином: вийміть шефлеру з горщика і огляньте її кореневу систему. Якщо ви бачите, що коріння обплітають дно і землі залишилося дуже мало - пора пересаджувати. Якщо ж коріння трохи і земляний кому ще вільний - можна ще почекати.
2
Почніть пересадку з підготовки горщика. Молоді рослини шефлери пересаджують з частковою заміною земляного кома. У більш просторий горщик насипте дренаж і свіжої землі так, щоб після посадки рослини його коріння не випирали за межі нового горщика. Акуратно вийміть шефлеру з її старого будинку, видаліть зайву землю і пересадите. Дуже важливо, щоб коренева система мала можливість рости в новому горщику, тому посадіть рослину на широкий шар грунту, а не на дренаж, злегка присипаний землею. Після пересадки рослину необхідно щільно притиснути, щоб в горщику не утворилося порожнеч, а коріння могли щільніше прилягати до землі, і рясно полити.
3
Дуже великі шефлери пересаджують без заміни грунтового кома. Просто витягніть рослина з горщика і перенесіть в інший, трохи більшого розміру. Не забувайте, що дренаж в горщику повинен бути в будь-якому випадку. Іноді, якщо з яких-небудь причин заміна грунтового кома неможлива, доцільно замінити верхній шар грунту. Акуратно, щоб не пошкодити коріння, зніміть верхній шар грунту в горщику приблизно на 10 см і насипте зверху нової родючого ґрунту. Часто верхній шар землі в горщику злежується, ускладнюючи циркуляцію вологи та повітря до коріння. Заміна цього шару на більш пухкий і родючий робить на шефлеру значний оздоровчий ефект.
Зверніть увагу
Деякі квітникарі-аматори починають удобрювати шефлеру відразу ж після пересадки, щоб рослина краще пережило цей неприємний процес. Робити цього не потрібно. Добриво можна вносити не раніше ніж через місяць після пересадки і лише в тому випадку, якщо ви бачите, що шефлера не хворіє і почувається добре.
Корисна порада
Пересаджувати шефлеру можна в звичайний універсальний грунт. Також чудово підійде для неї земля з позначкою «для пальм» або «для декоративнолистних рослин»
Юкка - це вічнозелене і має лінійні колюче-загострені листя рослина сімейства агавових, батьківщиною якого є Північна Америка. Листя рослини зібрані в орнаментальну розетку, розташовану на кінці ствола. Зовні юка дуже нагадує драцену із зеленими листочками, але спорідненості між ними ніякого не спостерігається, хоча обидва рослини витривалі і не особливо вибагливі. Перед тим як зайнятися питанням пересадки розберемо умови утримання та поливу юки.
Інструкція
1
Оптимальна температура, при якій рослина буде відчувати себе комфортно, становить 20-25оС навесні-влітку і 10оС в стані спокою в зимовий час. Слід берегти юку під час холодів від протягів і переохолоджень. Нерідко до загибелі рослини призводить саме різке зниження температури.
2
Як часто поливати юку ? Тут все залежить від розміру, матеріалу горщика, від величини рослини, температури, вологості повітря і особливостей субстрату. Навесні-влітку юку слід поливати рясно, але лише після висихання верхнього шару грунту на глибину 5 см. В умовах помірної температури утримання (18-20оС) крупному екземпляру достатньо одного поливу на тиждень. Розрахунок ведіть з того, що на 10 літрів грунту потрібно 2-2,5 літра води кімнатної температури за раз (вода повинна бути відстояною). Влітку в спеку юку потрібно поливати частіше, але не можна забувати про те, що між поливами грунт у горщику повинна встигати підсохнути. Взимку полив потрібно скорочувати, щоб від застою води коріння не гнили.
3
Пересаджувати юку потрібно навесні-влітку. У дренированном субстраті ця рослина цілком успішно розвивається. Пересаджуючи рослина, обов'язково насипте на дно горщика шар дренажу з дрібного гравію, керамзиту або битої червоної цегли. Також виберіть середню земляну суміш. Купуючи суміш з торфом, поцікавтеся, нейтралізована чи вона до нейтральних значень PH (6,0-6,5). Не завадить в землі трохи піску (30% від загального обсягу).
4
Бажано максимально зберігати кому землі навколо коренів при пересадці рослини. Тому рекомендуємо проводити перевалку, а не пересаджування здорового рослини. Якщо коріння юки почали гнити від надмірного поливу, рослині потрібно позапланова пересадка. Загнили або загниваючі коріння стають дуже м'якими і легко роздавлюються пальцями. Від цих коренів, які видають характерний гнильний запах, потрібно позбавлятися при пересадці.