Як записувати вокал.

Запис музики вже давно перестала бути долею виключно професіоналів. Любитель, який володіє азами звукорежисури і має деякі технічні пристрої, може створити музику на комп'ютері, причому за якістю дасть фору солідним студіям.Голос - це мелодійний інструмент, який під час запису потребує особливої уваги. Процес створення треку з вокалом вимагає специфічних знань.
Вам знадобиться
  • Мікрофон з шумоізоляцією;
  • Мікшерський пульт;
  • Підсилювач;
  • Кабелі;
  • Комп'ютер з встановленою програмою звукозапису.
Інструкція
1
Вокал записується на трек в останню чергу, після ритм-секції (ударних, баса і ритм-гітари), клавішних, соло-гітари та інших інструментів. Це найбільш зручний варіант запису, перевірений досвідом багатьох музикантів. Отже, якщо «минусовка» готова, відкрийте її в програмі звукозапису (аудіоредактор) і підготуйте новий трек для запису голосу.
2
Підключіть мікрофон і перевірте його стан, вимовивши кілька слів. Вони повинні прозвучати в підсилювачі.
3
Пустіть мінусову фонограму за такт-два до вступу голосу. Виконаєте фрагмент (вступ, заспів, бридж або приспів) і зупиніть запис. Якщо ви допустили помилку, зупиніть запис відразу і поверніться в початок фрагмента. Заспівайте кілька разів, поки не досягнете ідеального (або близького до ідеалу) варіанта. Прослухайте фрагмент і переконайтеся, що ніде немає фальші.
4
Перейдіть до наступного фрагменту, почніть програвання за такт чи два до вступу голосу. Виконаєте в колишньому ключі кілька разів, поки не вийде ідеально. Якщо допустили помилку, відразу зупиняйтеся.
5
Повторювані фрагменти для простоти можете скопіювати і вставити в потрібні місця.
6
Прослухайте трек окремо, приберіть шуми, додайте потрібні спецефекти. Прослухайте, як голос в обробці звучить з «минусовкой», зайві ефекти приберіть.
Корисна порада
Перед записом вокаліст не повинен нічого їсти, принаймні, протягом години. Жир і цукор налипають на зв'язки і викликають першіння, хрипи, інші зайві призвуки.
Для якісного запису вокалу потрібна наявність будинки кількох речей: хороший вокальний мікрофон, звукова карта, комп'ютер з необхідними звукозаписними програмами, підходяща акустика приміщення та навушники.
На запис голосу і його частотні характеристики сильно впливає вибір мікрофона, тому для запису жіночого і чоловічого голосів краще ставити різні мікрофони. Таким чином, мати в наявності два, три мікрофони. Мабуть, дешевше цінової категорії Shure sm 58 і SENNHEISER E-845 опускатися не варто. Але це стосується динамічних мікрофонів. Для студійного запису вони недостатньо придатні. Тому краще вибирати конденсаторні вокальні мікрофони: AKG 414, MXL, Neumann 87, Audio-technica, Октава. Вибір фірми вже залежить від ваших фінансових можливостей. Можна знайти лампові недорогі мікрофони фірми Октава. Подорожче обійдеться мікрофон MXL. А Нойман і AKG - професійні студійні мікрофони - будуть вже серйозним вкладенням ваших денег.Стоіт попрацювати з акустикою приміщення. Тут можна піти декількома шляхами. Дешевий спосіб заглушки відображень у приміщенні - покупка скловати або ковроліну. Краще пошукати в інтернеті і купити звукопоглинальні щити або екран і повісити їх на деяких стінах в тій частині приміщення, де буде записуватися вокал. Головне правило: не переглушіть приміщення, але і прибрати його гулкость і зайве луна. У кожного приміщення своя акустика, тому вішати щити потрібно виходячи з вашої конкретної ситуації. Критерії до запису: хороша рівна частотна складова записаного звуку, відсутність гулу на низьких частотах. Бувають приміщення з природним приємним відлунням. Але враховуйте, що це відлуння із запису буде прибрати не можна. Для запису вокалу будинку необхідна зовнішня звукова карта. Найбільш популярні моделі у фірм m-audio, Apogee. Взагалі у виборі карти багато залежить від предусилителей, які в ній стоять. Останнє знову ж залишається на ваш смак та уподобання в ціні. До звукової карти необхідно встановити і програми по запису звуку. Можна скористатися кожною з професійних студійних програм - Logic, Pro Tools, Cubase. Уміння працювати в цих програмах також підніме рівень професійної роботи дома.Многое в записі вокалу залежить від компресорів, підсилювачів звуку і вибору реверберації. Знову у вас є два варіанти - дешевий і дорогий. При цьому "дешевим" варіантом в даному випадку користується півсвіту і навіть багато студій. Ви можете встановити плагіни компресорів, ревербераторів на комп'ютер. Дорогий варіант полягатиме в покупці залізного софта. Таким чином, можливо як поставити імпульсний ревербератор Breverb собі на комп'ютер, так і придбати коробочку за певну суму грошей. Хоча переваг у залізяки в цьому випадку не віднімеш.