Як проростити кісточку авокадо. Як ростити авокадо.

Кожен, хто хоч раз пробував авокадо, напевно приходив в захоплення від незвичайної кісточки, яку має цей плід. Вона така велика і незвичайна, що навіть у дилетанта і людини далекого від розведення домашніх рослин починають свербіти руки. Що вже говорити про завзятих квіткарів. Отже, посадити авокадо ви зважилися, а як це правильно зробити?
Вам знадобиться
  • - стаканчик з землею,
  • - розсадний горщик,
  • - універсальний грунт,
  • - сірники,
  • - кашпо.
Інструкція
1
Запасіться терпінням. Кісточка авокадо дійсно дуже велика. Саме з цієї причини на проростання їй необхідно дуже багато часу. Помістіть кісточку в невелику ємність із землею так, щоб широка частина знаходилася знизу. Ємність повинна бути трохи більше самої кісточки, приблизно з пластиковий стаканчик розміром. Призначення цієї ємності - кумуляция вологи. Справа в тому, що для набухання авокадо потрібно багато часу і вологи і ніякими замочування в ганчірочках і ваткою тут обійтися не можна. Помістивши ж кісточку в невелику кількість вологого грунту, ви можете не турбуватися про її зволоження. Просто регулярно поливайте ваше майбутнє авокадо і чекайте. Приблизно через 30-60 днів в щільній шкірці кісточки з'явиться тріщина і здасться паросток.
2
Пересадите авокадо в розсадний горщик. Коли паросток досягне висоти 10-15 см рослина можна пересаджувати в горщик побільше. Юне авокадо дуже швидко тягнеться вгору, тому не дивуйтеся, якщо через якийсь місяць воно сягатиме вже 25 см. Слідкуйте за тим, щоб грунтовий ком постійно був добре зволожений. В цей період рослина активно відрощує листя, а ось коренева система ще недорозвинена і не встигає доставляти наверх потрібну кількість вологи. Щоб через сильний випаровування ваше авокадо не виглядало млявим, його потрібно регулярно поливати.
3
Після того як авокадо виросте до 20 см, його можна пересаджувати у великий горщик. Звичайно, відразу садити втечу в величезну діжку не варто. Вибирайте кашпо з високими стінками, радіусом близько 20 см. Саме в такому горщику авокадо буде добре себе почувати і отримає можливість наростить достатню кореневу масу. Грунт може бути як універсальний, так і спеціальний з позначкою «для зелених рослин» або «для пальм». Оскільки листя в авокадо досить великі, необхідно дбати про те, щоб грунт був постійно добре зволожена і мала пухкий верхній шар.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GDohgG473CA
Зверніть увагу
Іноді з однієї кісточки може вирости кілька пагонів. Не варто видаляти один з них, оскільки це може негативно позначитися на тих, що залишилися. Наберіться терпіння, швидше за все, один з пагонів домінуватиме і дуже скоро самостійно заглушить інші.
Корисна порада
Щоб кісточка краще проростала, можна помістити її в воду, зануривши широку частину в ємність з водою, а вузьку залишивши над водою. Домогтися цього можна дуже просто, якщо акуратно просвердлити в кісточці три дірочки і поставити її на розпірках із сірників або міцних паличок.