Як зробити горищні сходи.

Горищне або мансардне приміщення мається практично в будь-якому заміському будинку. При порівняно невеликих площах нікому, як правило, не хочеться захаращувати житловий простір важкої стаціонарної сходовій конструкцією. Як же зробити доступ в горищне приміщення зручним без втрати житлової площі? Для вирішення цієї проблеми ви можете зробити складні горищні сходи своїми руками.
Вам знадобиться
  • - шурупи;
  • - викрутка;
  • - кутомір;
  • - гайковий ключ;
  • - монтажна піна;
  • - ножівка.
Інструкція
1
Виберіть підходящу модель складаний лестніциЗамерьте висоту сходового отвору. Слід врахувати, що на відміну від стаціонарних дерев'яних сходів, завмер отвору для складаний горищних сходів повинен проводитися від статі нижнього приміщення до стелі горища, а не від підлоги до підлоги. Виберіть вподобану вам модель складаний сходів, відповідних розмірів.
2
Підготуйте проріз для горищних сходів. Ретельно зробіть всі необхідні заміри. Переконайтеся в тому, що сходовий проріз відповідає розмірам обраної сходів. При необхідності, зробіть підгонку розмірів отвору.
3
Закріпіть допоміжні бруски в нижній частині горищного отвору. На ці бруски будуть опиратися сходи при монтажі.
4
Підніміть драбину на горище і укладіть на підготовлені бруски. Вставте розпірки між сходовою коробкою й краями сходового отвору. Зафіксуйте сходову коробку за допомогою чотирьох шурупів.
5
Заберіть додаткові бруски і розкладіть драбину. Закріпіть боковини сходової коробки. Акуратно закрийте усі щілини за допомогою монтажної піни.
6
Ослабьте болти в бічних елементах сходової конструкції. Повністю розкладіть драбину і туго затягніть болти.
7
Подгоните сходи під висоту отвору. Для цього, використовуючи шаблон входить в комплект поставки, намітьте лінію надпила, відповідно до заміряне раніше висотою ваших сходів. Відпиляєте нижню частину сходової конструкції по межі раніше зробленої відмітки.
8
При необхідності, відрегулюйте висоту першої сходинки і кут її наклона.Ваша горищні сходи готова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TW4_qzMVeQg
Зверніть увагу
Для того щоб зробити горищні сходи необхідні, як мінімум, дві людини. Один - працюватиме на горищі, другий - в житловому приміщенні.
Корисна порада
Категорично забороняється користуватися складаний горищних сходами до повного завершення монтажних робіт.
Сходи на горище виготовляються з металу або дерева. Залежно від основного механізму вони можуть бути повністю приховані від очей в стельовому перекритті, розкладатися або висуватися. Відрізняються такі вироби своєю крутизною, яка може варіюватися від 40 до 90 градусів.
Горищні сходи можуть розташовуватися як всередині, так і зовні будівлі. Перший варіант зустрічається частіше, оскільки дозволяє зменшити тепловтрати і не створює проблем при переміщенні на горище в холодну пору року.

Види горищних сходів

Горищні сходи може бути: - ножний; - розсувний; - складной.Первий тип дуже схожий на трамвайну струмоз'ємних гармошку, яка має багатоважеля механізм. У розкритому стані він фіксується за допомогою спеціальних зажімов.Раздвіжной вид може мати більше двох секцій, які розкладаються, виїжджаючи одне з одного. Його особливість полягає в тому, що з боку горища він виходить за межі люка.Складной тип також має декілька секцій, перша з яких прикручується безпосередньо до люка. Щоб розкласти такі сходи, необхідно потягнути спеціальної палицею за колечко і відвести в сторону утримує фіксатор.

З чого виготовляють горищні сходи?

Як правило, при виробництві сходів використовується метал або дерево. В деяких випадках цих два матеріали поєднуються, створюючи надійну і довговічну конструкцію. Металеві сходи можуть бути прикрашені елементами ковки та бути виконані в будь-якому стилі. Але щоб не допустити тертя об метал, її деталі часто закривають під інші пластикові елементи. Це відмінний варіант для сучасного дома.Еслі в вашому домі переважає класичний стиль, то краще всього віддати перевагу дерев'яним моделям з сосни. Вони є одними з найбільш недорогих, тому користуються великою популярністю. Цей матеріал відрізняється відносною м'якістю і підвищену вогнестійкість. Сходи з бука можуть бути виконані в будь-якому відтінку. Такі вироби відрізняються міцністю і надійністю. Але найкрасивіші і міцні виходять сходи з дуба, який має насичений колір і стійкий до будь-яких механічних впливів.

Особливості конструкції

Практично всі горищні сходи прибираються. Сучасні вироби відрізняються своїми компактними розмірами в складеному стані. Більш того, окремі варіанти, наприклад відкидні сходів, повністю стають невидно, ховаючись в перекритті або за кришкою люка. Зверніть увагу, що специфіка експлуатації цих виробів полягає в їх крутизні. Горищні сходи може знаходитися як під кутом в сорок градусів, так і бути повністю перпендикулярної. Тому при експлуатації горищних сходів варто пам'ятати про заходи безпеки.