Як відновити шкільний атестат. казахстан Як відновити атестат.

Документи краще не втрачати, але від такого образливого випадку ніхто не застрахований. У разі втрати доведеться грунтовно побігати по інстанціях і постояти в чергах, щоб отримати заповітні скоринки. Якщо пропав шкільний атестат, все не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • ручка;
  • папір;
  • поштові конверти (якщо живете в іншому місті)
Інструкція
1
Для початку вирушайте в школу, яка видала вам атестат. Напишіть заяву на ім'я директора школи з проханням видати дублікат замість втраченого документа із зазначенням обставин утрати.А от якщо вашої школи з якихось причин нині не існує, доведеться відправитися в районний відділ освіти.
2
Буває, що в школі дублікат видавати відразу відмовляються і відправляють написати заяву в поліцію. У такому випадку йдіть у відділ поліції вашого району або того, в якому імовірно був загублений документ. Напишіть заяву про зникнення із зазначенням серії, номера і дати видачі атестата. І не забудьте взяти довідку про подачу заявленія.Заодно дайте оголошення в крупну міську газету « Атестат № ... на ім'я .... вважати недійсним. У деяких регіонах від вас обов'язково це зажадають. Після цього сміливо йдіть в школу і пишіть заяву.
3
Якщо ви зараз проживаєте в іншому місті, вишліть заяву поштою рекомендованим цінним листом. Тільки знайте, що документ вам поштою ніхто не пришле. Доведеться їхати самостійно або доручити це комусь із знайомих, які проживають у цьому місті. У цьому випадку потрібно оформити нотаріально завірену довіреність на одержувача.
4
Якщо прізвище у вас тепер інша, то до заяви потрібно додати документ, на підставі якого ви змінили прізвище. Але атестат вам все одно буде виданий з колишнім прізвищем.
5
Натомість загубленого атестата вам видадуть дублікат на бланку встановленого зразка. У правому верхньому куті буде стояти відмітка « Дублікат. Виданий замість атестата № .... Атестат про загальну (основному) середню освіту вам повинні відновити протягом 3 днів, а атестат про повну середню освіту - через місяць. Хоча насправді часу може пройти набагато больше.Денег з вас не візьмуть - заміна шкільного атестата безкоштовна за законом. А от якби ви втратили диплом училища, технікуму, або вузу - довелося б розщедритися.