Як малювати на тканині.

Малювання на тканині має давню історію і називається батиком. Є два види батика холодний і гарячий, і є ще багато способів їх прикрасити. Наприклад, за допомогою додавання піску в фарбу. Навчитися цьому досить просто, потрібно лише запастися матеріалами і терпінням.
Вам знадобиться
  • Тканина щільна, фарби для розпису по тканині, кисть, набір для холодного батика.
Інструкція
1
Візьміть щільну тканину. Підійде шовк, льон, на крайній випадок - двунитка. Натягніть тканину на підрамник. Підрамник можна замовити в майстерні, що виготовляє рами. Тканина кріпити до підрамника найкраще за допомогою столярного степлера.Возьміте аркуш паперу і накидайте простим олівцем ескіз майбутньої розпису. Перенесіть його на тканину. Завдаючи малюнок на тканину, використовуйте м'який олівець. Ледве натискаючи на нього, малюйте лінії. Приберіть ластиком все зайве і неправільное.Возьміте скляну трубку для нанесення резервної рідини. Відкрийте тюбик з резервом і, не видавлюючи його, наберіть приблизно половину кулястої ємності в трубку, всмоктуючи її ротом із зворотного боку трубкі.Положіте підрамник з ескізом горизонтально на стіл. Сконцентруйтеся, тримаючи трубку з резервом під кутом тридцять градусів до поверхні тканини, наносите резерв. Проводити лінії треба плавними рівномірними рухами, не зупиняючись ні на секунду, інакше натече калюжа. Після того, як ви обведе весь малюнок, почекайте поки резерв висохне. Час просихання приблизно 20-40 хвилин. Перевірте, що в лініях резерву немає пропусків. Для цього по черзі пензликом наливайте трохи води в кожен утворився обведений шматок полотна. Подивіться уважно, не протече чи вода десь за край. Якщо це трапилося, позначте олівцем це місце і після висихання його нанесіть там резерв знову.
2
Візьміть палітру з ваннами. Розведіть потрібну кількість фарби. У стандартному наборі для розпису по тканині всього шість кольорів, але при досить вмілому змішуванні ними можна створити абсолютно будь-який колір і відтінок. Наносите фарбу на тканину кистю плавними рівними рухами. Фарба буде розтікатися в межах обмежених резервом. Наносите спочатку світліші тони фарби. Після висихання шару поверх можна нанести ще один. Таким чином, ви досягнете більш складних і красивих барвистий поєднань. Заповнюйте фарбою фрагмент за фрагментом, як мозаїку.
3
Закончите заливку. У вас вийшла практично готова розпис. Місця, зафарбовані резервом, залишилися білими. При бажанні їх можна зафарбувати тонким пензлем акриловими фарбами. Якщо це не картина, яка буде висіти на стіні, а хустку або скатертину, то зніміть тканина з підрамника. Ображати і зміцните краю. Їх можна прошити. Надішліть виріб в прання при температурі в сорок градусів. Дістаньте, просушіть і ваша робота готова.
Зверніть увагу
Кінець трубки для нанесення резервної рідини краще оплавити за допомогою запальнички. Її краї іноді бувають гострими і можуть порізати тканину.
Корисна порада
При перенесенні малюнка на тканину зручно користуватися калькою. Ескіз в даному випадку треба намалювати в формат аркуша. Після нанесення резерву помийте трубку за допомогою очищеного бензину.
Декоративне панно для вашої спальні або красивий, легкий шарфик на весну саме того відтінку, що так іде до ваших очей, зробіть їх самі. Намалюйте на тканини все, що вам захочеться.
Вам знадобиться
  • - акрил для розпису тканини (залежно від типу тканини фарба може бути різною)
  • - кисті
  • - воскова свічка або спеціальний склад для нанесення контуру
  • - тканина
Інструкція
1
Виберіть тканину, яку ви хочете розписати. Залежно від типу тканини (шовк або, наприклад, батист) виберіть акрилові фарби.
2
Якщо ви хочете просто колірне панно, контур вам не знадобиться: дайте волю фантазії і створіть колірні поєднання і переходи на ваш смак.
3
Якщо ви хочете нанести сюжетний малюнок або візерунок, вам знадобиться спеціальний контур для батика або звичайна воскова свічка. Простим олівцем нанесіть малюнок. Проведіть шматочком воску уздовж контуру вашого малюнку - то фарби не будуть текти.
4
Раскрасьте ваші малюнок і дайте висохнути. Після висихання прополощіть у прохолодній воді з додаванням чайної ложки оцту, щоб фарби не втратили яскравість.
Корисна порада
Чи не розбавляйте фарби водою занадто сильно - чим менше води, тим менше фарба тече по тканині.