Як вирізати мийку в стільниці. де можна обрізати стільницю.

Кухонна мийка є, мабуть, другим за ступенем важливості предметом на кухні, після плити. Тому її зручне розташування і надійна установка є одним з головних завдань при обладнанні кухні. При наявності деяких навичок і набору простих інструментів, вирізати мийку в стільниці цілком можливо самостійно, без залучення професійних сантехніків.
Вам знадобиться
  • - електричний лобзик;
  • - струбцини;
  • - дриль;
  • - олівець;
  • - рулетка;
  • - герметик;
  • - ніж;
  • - шпатель;
  • - кисть.
Інструкція
1
Акуратно розмітьте на стільниці місце установки мийки за допомогою шаблону, що входить в комплект поставки. Якщо, з яких-небудь причин, такий шаблон відсутній - переверніть мийку, помістіть її на стільницю на вибране місце і обведіть контур за допомогою олівця. Потім накресліть ще один, внутрішній контур мийки, відступивши від первісного 1,5 см. Даний контур і вважатиметься робочим.
2
Розташуйте стільницю таким чином, щоб вам було зручно робити розпил. При необхідності, знімете її з меблів. Просвердлите отвори в чотирьох кутах наміченого робочого контура. Діаметр даних отворів повинен бути не менше 1 см.
3
Візьміть електричний лобзик і вставте його лезо в одне з просвердлених отворів. Акуратно випиляєте місце під мийку, суворо дотримуючись робочого контура.
4
Ретельно очистіть отриманий зріз від тирси, крихти і пилу. Акуратно нанесіть на місце зрізу герметик за допомогою шпателя або кисті. Слідкуйте за тим, щоб весь зріз був рівномірно покритий герметиком. Це запобігатиме потраплянню води і, як наслідок, захистить стільницю від впливу вологи. Вибір герметика і спосіб його нанесення залежать від матеріалу вашої мийки. Дайте герметику просохнути.
5
Якщо ви знімали стільницю з меблів, - встановіть її на місце і закріпіть. Помістіть мийку у вирізаний отвір. Закріпіть її в стільниці за допомогою клейкої стрічки ущільнювача, що входить в комплект поставки. Для цього необхідно акуратно наклеїти стрічку максимально близько до країв мийки. Якщо ущільнювальна стрічка не додавалася до вашої мийці, можна закріпити мийку на стільниці за допомогою силіконового герметика. Для цього акуратно нанесіть герметик на краю мийки, зі зворотного її боку. Притисніть мийку за допомогою струбцин і залиште на деякий час. При необхідності, обріжте і зайву ущільнювальну стрічку за допомогою ножа або приберіть ганчіркою надлишки силікону.
6
Тепер можна встановлювати змішувач і підключати мийку до водопровідної мережі.
Людям, які вирішили оформити свою кухню незвичайним чином, можна порекомендувати самостійно вирізати стільницю з натурального матеріалу. Стільниці сьогодні виготовляються з найрізноманітніших матеріалів: масив дерева, ДСП, пластик і натуральний камінь. Ринок будматеріалів пропонує величезний вибір готових стільниць, але знаходиться багато умільців, які виготовляють стільниці своїми силами, економлячи чималі кошти і отримуючи в результаті ексклюзивний виріб. Це оригінально, але і не так просто.
Вам знадобиться
  • Матеріал, опори для стільниці, олівець, дрібнозубчаста пила, скотч.
Інструкція
1
Отже, після того, як обраний матеріал стільниці, необхідно максимально точно визначити її розміри і конфігурацію. Розміри стільниці будуть визначатися розмірами кухні або іншого приміщення, де буде розміщена стільниця. Її форма також залежить від місця розташування, наприклад, вона може бути кутовий, складатися з декількох частин або мати отвір для установки мийки. Також необхідно передбачити опори для стільниці. Це може бути невеликий шафка або набір полиць, а може звичайні ніжки.
2
Залежно від обраного матеріалу, розмітка проводиться простим олівцем або спеціальної чертилкой, яка може залишати помітні сліди на мармурі або граніті. При розмітці необхідно давати невеликий припуск на обробку розпилу. Процес розкрою вимагає уважності і акуратності. При ручному розкрої необхідно використовувати дрібнозубчасті пилку. Це зменшить можливість виникнення сколів. Непогано використовувати липку стрічку, типу малярного скотча, наклеївши її на лінію розпилу. Це запобіжить можливий розкол стільниці. При використанні дискової пили розпилювання необхідно проводити з внутрішньої сторони стільниці. Обрізаний край для усунення дрібних задирок потрібно обробити напилком.
3
Після того, як основний контур стільниці випиляний, можна приступати до підготовки отвору під мийку. Для цього мийку необхідно покласти на стільницю і олівцем окреслити зовнішні контури мийки. Потім за допомогою лінійки проведіть лінію відрізу всередині розміченого контуру. Відстань відступу можна дізнатися в інструкції на мийку. Вирізання отвору під мийку найкраще робити лобзиком. Для виключення проникнення вологи всередину матеріалу стільниці рекомендується обробити лінію розрізу поліуретаном.