Як навчитися швидко різати. Як швидко нарізати овочі.

Дуже багато хто мріє навчитися орудувати на кухні ножем, так само швидко, як кухарі-професіонали. По-перше, вміння швидко нарізати продукти дозволяє витрачати менше часу на приготування їжі, по-друге, скибочки виходять більш красивими.
Інструкція
1
Для того щоб самостійно навчитися швидко нарізати овочі, вам знадобиться величезне терпіння і гострий ніж. Кожен вирішує для себе сам, яким ножем найзручніше користуватися. Багато починаючі навчання вибирають для роботи ножі з важкою рукояткою і з лезом з нержавіючої сталі. Можна придбати дорогий набір ножів і користуватися в основному тільки одним з них. Майте на увазі, що ніж обов'язково повинен бути добре наточений - від цього безпосередньо залежить швидкість і товщина нарізки скибочок. Тупим ножем швидко нарізати овочі не вийде - ви тільки поріжетеся.
2
Від того, чи правильно ви тримаєте ніж однією рукою і, наприклад, овоч - інший, залежить цілісність ваших пальців. Якщо ви правша, то ніж повинен бути в правій руці. Його рукоятку щільно обхопіть долонею. Іншою рукою тримайте овоч так, як показано на малюнку. Тобто широка бічна площину ножа повинна весь час майже торкатися зігнутих пальців іншої руки.
3
Притисніть нарізаних продукт щільно до дошки кінчиками пальців. Зовнішня їх сторона повинна розташовуватися паралельно лезу ножа. Щоб не порізатися, пальці ви повинні тримати лише злегка зігнутими, а ніж повинен плавно ковзати уздовж пальців, але не торкатися їх.
4
Руху при нарізці повинні бути добре скоординовані. При цьому кінчик ножа повинен майже постійно торкатися поверхні дошки, а рука, в якій ви тримаєте ніж, повинна здійснювати рухи за типом еліпса. Тобто ви повинні не рубати овоч, а швидко його різати. Якщо його рубати, то лезо ножа дуже швидко затупітся.
5
Рука, якою ви притримуєте овочі, зелень, м'ясо або рибу, повинна так само швидко ковзати назад, наскільки швидко ви орудуєте ножем, просуваючи вперед продукт. Таким чином, ви впливаєте на товщину скибочок. Руки не повинні бути напружені, інакше ви дуже швидко втомитеся. Зап'ястя та кисті рук при нарізці повинні бути в міру можливості розслабленими.
Для кожного виду продуктів існують свої правила нарізки, вони можуть відрізнятися від страви до страви. Також на правила впливають регіональні гастрономічні особливості. Зокрема, у західній кулінарній практиці овочі ріжуться значно більші, ніж на сході. Це пов'язано з найпоширенішими техніками термічної обробки.
Вам знадобиться
  • - продукт;
  • - ніж;
  • - обробна дошка.
Інструкція
1
Нарізайте м'ясо поперек волокон незалежно від того, про сирому або термічно обробленому продукті йдеться. Для цих цілей рекомендується брати великий ніж («тесак», «шеф-ніж»), який повинен бути не тільки гострим, але й правильно заточеним, тобто не мати відколів на лезі. Подальша нарізка м'яса залежить від страви, для якого ви його збираєтеся використовувати. Приміром, для гасіння можна скласти кілька нарізаних і відбитих скибок, а потім нашаткувати їх соломкою шириною близько 0,7-1 см. Як варіант - ширину збільште до 2-3 см, потім переверніть дошку і повторіть операцію таким чином, щоб вийшли кубики . Відварну яловичину для салату ріжуть аналогічним чином. В результаті повинні вийти шматочки розміром не більше 0,5 см.
2
Зніміть філе з риби. Робити це треба ножем з довгим вузьким лезом, поступальними рухами від голови до хвоста. Потім наріжте філе на порційні шматки і смажте. Якщо хочете нарізати сьомгу або форель слабкою солі для подачі до столу, діяти потрібно в такий спосіб. Розділіть рибину на дві частини, введіть нож в м'якоть поруч з головою, дійшовши до хребтової кістки, рухайтеся у напрямку до хвоста. Потім відокремте два філе і видаліть пінцетом всі кістки. М'якоть на шкірі розташуйте хвостовою частиною від себе. Нарізку варто виробляти, тримаючи ніж практично горизонтально, тільки так скиби вийдуть тонкими і однакової форми.
3
Наріжте білокачанну капусту соломкою або наріжте «шашечками». Для цього видаліть з качана почвопокровниє листя, промийте та висушіть його, після чого розріжте, перетинаючи качан, на четвертини. Покладіть шматок капусти на обробну дошку довгим зрізом від себе і приступайте до нарізки. Морква можна нарізати соломкою, брусочками, кубиками, а також кружечками. Ріпчасту цибулю - кубиками, кільцями і півкільцями. Буряк найчастіше ріжуть соломкою або брусочками. Шампіньйони - тонкими скибочками. Свіжу зелень - шаткують.