Як підключити виносної тахометр. підключити тахометр на БСЗ.

Тахометр - прилад, що показує обороти коленвала двигуна. Встановлюється практично на всі сучасні моделі автомобілів. Добре допомагає водієві грамотно експлуатувати двигун, так як тягові і потужності характеристики його (двигуна) значно залежать від оборотів коленвала. За відсутності такого приладу на панелі або несправності штатного тахометра можна встановити і підключити виносної тахометр як до бензинової, так і до дизельного двигуна.
Вам знадобиться
 • тахометр, електрична схема автомобіля, комплект гайкових ключів і викруток, провід, ізолента.
Інструкція
1
Принцип дії всіх електронних та електромеханічних тахометрів полягає в тому, що вони зчитують кількість імпульсів, що надходять на котушку запалювання (в бензинових двигунах) або з виведення «W» генератора (в дизельних моторах). Кількість імпульсів, що йдуть з цього висновку генератора (при однакових оборотах двигунів), приблизно в 6 разів перевищують кількість імпульсів, що надходять на котушку запалювання. Тому, купуючи тахометр, обов'язково проконсультуйтеся у продавця, чи буде даний прилад правильно працювати на вашому автомобілі. Існують універсальні тахометри, в яких встановлено спеціальний перемикач, що дозволяє підключити прилад до різних за типом двигунів (дизель - бензин, 2, 4, 5, 6, 8 циліндрів).
2
Для підключення тахометра в автомобілі з системою запалювання, встановіть і закріпіть його на зручному для вас місці на або близько приладової панелі. Негативний висновок (чорний) підключіть до маси (кузову) автомобіля. Плюс харчування (червоний) підключіть до тієї клеми замка запалювання, на якій з'являється напруга 12 Вольт при включенні системи запалювання. Третій провід (вхід тахометра) підключіть до тієї клеми котушки запалювання, яка підключена до переривач трамблера (контактна система запалювання) або до комутатора (безконтактна система запалювання). На багатьох моделях зовнішніх тахометрів передбачена підсвічування приладу в темний час доби. Підключіть провід підсвічування тахометра до вимикача габаритів автомобіля.
3
На автомобілі з дизельним двигуном підключіть вхідний провід тахометра до клеми «W» генератора. Якщо такий клеми у вашого генератора немає, виведіть її добре ізольованим проводом. Для цього зніміть і розберіть генератор. Від обмотки відходять три дроти до вбудованого випрямителю генератора. Підключіть до будь-якого з цих трьох проводів і акуратно виведіть провід назовні. Зберіть генератор, стежте за тим, щоб провід не торкався рухомих деталей.
Якщо конструкція вашої штатної приладової панелі не передбачає наявність тахометра , цей недолік неважко виправити. Щоб спорудити міцний і красивий корпус для тахометра , вам знадобиться трохи посидючості, нехитрі інструменти й прості підручні матеріали.
Вам знадобиться
 • - тахометр відповідної моделі
 • - жерстяна банка відповідного діаметру
 • - ножиці для металу
 • - епоксидний клей
 • - монтажна піна
 • - склотканина
 • - фарба
 • - наждачний папір
 • - канцелярський або будь-який інший гострий ніж
 • - шило або долото
 • - шпаклівка
 • - двосторонній автомобільний скотч
 • - побутовий фен
 • - маленький гумовий шпатель
Інструкція
1
Зробіть заготовку корпусу. Для цього вам необхідно буде вставити тахометр в жерстяну банку відповідного розміру, а потім рівно і акуратно ножицями для металу зрізати надлишки жерсті. Намагайтеся, щоб зріз вийшов рівним, без зазубрин і задирок, інакше потім вам доведеться або витратити багато часу і сил на шліфування краю деталі, або робити нову заготовку.
2
Заповніть днище банки монтажною піною. Цим ви відрегулюєте "посадку" вашого тахометра в корпусі і додатково зміцните деталь. Крім цього нанесіть шар монтажної піни на зовнішню частину корпусу в те місце, де імовірно тахометр буде кріпитися до приладової панелі.
3
Сформуйте майбутній корпус. Після того, як ви дали монтажній піні висохнути (найкраще відпустити на цей процес на двадцять чотири години), зріжте ножем надлишки піни. Всередині у вас повинно вийти простір, достатній для того, щоб помістився тахометр. Зовні піну слід обрізати, формуючи "ніжку", яку ми пізніше будемо приклеювати до приладової панелі. Не забудьте також зробити отвір для проводів тахометра .Самая важке - позаду. Перейдемо до оздоблювальних робіт.
4
Відшліфуйте заготовку. Використовуйте наждачний папір для того, щоб згладити нерівності і шорсткості на поверхні піни, а також зняти глянсовий шар фарби з консервної банки.
5
Зміцніть корпус заготовки. Для цього вам буде необхідно обтягнути майбутній корпус тахометра стеклотканью, яку потім слід обробити епоксидним клеєм. Щоб клей повністю висох, заготівлю слід залишити в добре провітрюваному приміщенні на двадцять чотири години.
6
Зашпатлюйте заготовку. Шпаклівка допоможе приховати всі дефекти і нерівності і підготує корпус тахометра до фарбування.
7
Пофарбуйте корпус тахометра . Покрийте деталь одним або двома шарами фарби в колір вашої приладовій панелі. При необхідності після повного висихання фарби (дивіться інструкцію виробника лакофарбового матеріалу) покрийте деталь одним або двома шарами лаку.
8
Встановіть тахометр. Помістіть тахометр в готовий корпус, виведіть дроти через отвір, який ви залишали для них, і підключіть. Якщо тахометр працює коректно, то його корпус необхідно на приладовій панелі укріпити. За допомогою побутового фена розігрійте поверхню приладової панелі і закріпіть свій новий тахометр за допомогою двостороннього автомобільного скотча.
Зверніть увагу
Переконайтеся в тому, що тахометр працює коректно, перш ніж зміцнювати його на приладовій панелі!