Як зберегти тюльпани до весни.

Щовесни на грядці тюльпани радують око своїми яскравими бутонами. Завдання садівників - забезпечити умови, щоб на наступний рік ці чудові квіти так само красиво цвіли. Цього не станеться, якщо не будуть закладені квіткові бруньки. Важко домогтися таких умов, залишаючи тюльпани на зиму в грунті.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні ящики або картонні коробки для зберігання цибулин;
  • - марганцівка.
Інструкція
1
Завжди позначайте місце, де будуть цвісти тюльпани. Навіть найдосвідченіші господині іноді не можуть точно визначити місце розташування цибулин. У тюльпанів є одна особливість - їх цибулини весь час заглиблюються в землю, тому викопувати тюльпани потрібно обережно, щоб не пошкодити.
2
Як тільки тюльпан відцвіте, обламайте насінну коробочку, тому що сам процес утворення насіння буде забирати у рослини багато сил і поживних речовин, які можуть знадобиться для формування нових цибулин.
3
Як тільки листя тюльпана пожовтіють, викопуйте цибулини. Не потрібно викопувати їх відразу після цвітіння, так як в такому випадку цибулини не встигнуть визріти, а на наступний рік цвітіння вже не буде таким рясним, і діток буде менше. Ранні сорти тюльпанів визрівають приблизно з кінця червня до початку липня. Викопувати краще в суху погоду. Цибулини залиште на кілька днів під навісом сушитися. Як тільки цибулини обсохнуть, очистіть їх від землі, листя, коріння і розділіть.
4
Приготуйте слабкий розчин марганцівки і протравите їм цибулини. Залиште їх в цьому розчині хвилин на 20-30 і дайте обсохнути. Складіть цибулини тюльпанів в картонні коробки або дерев'яні ящики. Найкраще розкладати їх одним або двома шарами.
5
Протягом першого місяця зберігайте цибулини при досить високій температурі (до 25 градусів), тому що низька температура може перешкодити закладці квіткової бруньки. Далі поступово можна знизити температуру до 15 ° С. Тримати їх краще в приміщенні з сухим повітрям. До самого моменту висадки стежте за тим, щоб на цибулини не потрапляли прямі сонячні промені.
Зверніть увагу
Не варто запізнюватися з викопкой тюльпанів. Коли материнська цибулина повністю зруйнується, криюча луска вже не може утримати сформувалися діток. Це призведе до значної втрати посадкового матеріалу.
Корисна порада
Хоч і не можна викопувати тюльпани відразу після цвітіння, але щоб не псувати загальний вигляд ділянки, цибулини тюльпанів можна витягти разом із землею і перекласти в затінене сухе місце. Коли вони дозріють, можна приступати до обробки.