Як привчити дитину до порядку.

Чи не привчивши до порядку дитину, поки він ще маленький, надалі буде складно вимагати від нього акуратності і чистоти. Як же треба виховувати малюка, щоб у нього з'явилося бажання стежити за чистотою своїх речей, складати їх на місце, прибирати за собою іграшки? Спробуйте підійти до цієї справи творчо.
Інструкція
1
Коли всі іграшки розкидані по кімнаті і ви хочете, щоб малюк зібрав їх, придумайте веселу гру. Покажіть йому, як з невеликої відстані можна закинути в ящик для іграшок плюшевого зайчика або м'ячик; машини можуть заїжджати в ящик як в гараж; ляльки - «лягати спати» і т.п. Діти дуже люблять грати, тому фантазуйте.
2
Якщо збираєтеся зайнятися пранням, знайдіть справу і для малюка. Налийте в таз трохи води, додайте дитячу піну і запропонуйте йому випрати свої шкарпетки, а потім повісити їх на батареї. Якийсь час він із задоволенням буде займатися своєю пранням, а у вас з'явиться можливість спокійно закінчити вашу.
3
Завантажуєте білизну в пральну машину? Попросіть дитину допомогти вам закинути його брудні речі, а після прання разом дістаньте їх, складіть в таз, а потім розвісьте сушитися.
4
Покажіть дитині, як лежать речі у вашій шафі. Запропонуйте йому спробувати разом скласти його штанці та кофтинки.
5
Займаючись прибиранням, покличте маленького чистьоху на допомогу. Розкажіть йому, що в його кімнаті підступна чарівниця розсипала порошинки, і тепер ляльки (ведмедик, зайчик) не можуть дихати, кашляють і чхають. Дайте малюкові маленьку вологу ганчірку і покажіть, як потрібно допомогти іграшкам, а заодно і мамі.
6
Довірте дитині вимити частина посуду. Метушня з водою - улюблене заняття малюків. Налийте в мийку трохи теплої води і рідкого дитячого мила, покладіть не найбільші крихкі предмети і дайте можливість дитині побултихаться їх. Неважливо, що потім вам все доведеться перемити знову. Разом протріть посуд рушником і складіть в шафку. Не втомлюйтеся дякувати малюка за допомогу і не лайте, якщо він випадково упустить і розіб'є що-небудь.
7
Купуйте маленьку дитячу лійку і поливайте квіти разом з малюком, кожен своєю.
8
Головне - коли дитина рветься зробити щось сам, не відмовляйте йому, що не відбивайте у нього бажання, адже привчити до порядку підлітка буде набагато важче, ніж малюка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UHfDvi-etSk