Як погладити пуховик.

Творці курток на справжньому пуху відкрили світу задоволення від зими: в красивих, практичних і майже невагомих пуховиках можна провести весь морозний день на вулиці і не замерзнути. Але після декількох вилазок на природу (або, як мінімум, в кінці сезону) куртку доведеться випрати, після чого вона помнеться. Подумаємо, як повернути їй первозданний вигляд.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - марля або тонка тканина.
Інструкція
1
Виберіть режим прання в залежності від матеріалів і типу наповнення пуховика. Куртку з натуральним пухом періть в режимі для вовняних (делікатних) виробів. У разі сильних забруднень краще попередньо запрати лицьовій матеріал куртки замість інтенсивного циклу в машині. А ось курточки з синтепоном як утеплювач можна випрати в режимі для змішаних тканин, але не в гарячій воді (не вище 40 градусів). Розвісьте пуховик в добре провітрюваному приміщенні.
2
Гладьте пуховик праскою на мінімальній потужності (при температурі не вище 110 градусів). З вивороту можна пропрасувати куртку безпосередньо підошвою праски, а от з лицьового боку краще робити це через марлю або тонку тканину. Злегка змочіть водою полотно, або розпилювати воду з праски для ефективного видалення зморшок на плащової ткані.Еслі в вашому прасці є функція парового удару, не нехтуйте нею. Повісьте пуховик на вішалці-плічках так, щоб він не торкався ні до якої вертикальної поверхні (наприклад, на люстру). Виставте найменшу температуру, при якій можливе вертикальне відпарювання, і обережно пройдіться по всій поверхні куртки. Даний метод хороший тим, що виключає можливість надмірного натискання і застрягання пуху.
3
Шкіряні куртки та пуховики можна гладити і без праски. Для цього включіть в ванній гарячий душ і вивісите поруч з ним шкірянку. Коли матеріал набере вологу, винесіть його в приміщення з нормальною вологістю. Обважнілий від впливу теплого пара пуховик розпрямиться сам. Тільки не зберігайте ще вологі вироби в зім'ятому вигляді (це стосується пуховиків з усіх матеріалів).
Зверніть увагу
Ніколи не гладьте ще вологий пуховик! Дочекайтеся повного висихання, в крайньому випадку, повісьте куртку поблизу джерел тепла.
Корисна порада
Вам не доведеться мучитися з прасуванням пуховика, якщо при пранні покласти в барабан машини три тенісних м'яча. В цьому випадку пух не зіб'є в грудки. Після делікатного віджиму в пральній машині просто струсіть куртку і розвісьте її для сушки.