Як позбутися кротів в городі. Як зробити пастку для крота.

Родюча розпушена грунт в городі, як правило, сповнена комах і дощових черв'яків, на яких так люблять полювати кроти. Ці підземні шкідники влаштовують на присадибних ділянках цілі системи ходів і тунелів, пошкоджуючи коріння плодових і овочевих культур. Існує чимало засобів боротьби з кротами, проте жоден з них не дає 100% гарантії позбавлення від неприємного сусідства.
Інструкція
1
Проведіть профілактику заселення городу кротами. Візьміть металеву сітку з розміром осередку 2 см. Закопайте її по периметру ділянки так, щоб верхній край виступав над землею на 20 см, а нижній край залягав на глибині 1 метр. Це не дозволить новим кротам проникнути на територію вашого городу. Закапувати шифер та інші матеріали не рекомендують через те, що вони не пропускають всередину корисних дощових черв'яків.
2
Використовуйте природні засоби захисту від шкідників. Посадіть на ділянці рослини, запах яких кроти не переносять. До них відносяться нарциси, чорнобривці, молочай, сибірська проліска, імператорський рябчик. Висаджуючи рицину (рослина касторової олії) і каперсових молочай, будьте уважні: їх плоди отруйні. Краще уникнути таких небезпечних засобів боротьби з кротами на ділянках, де бувають діти.
3
Поставте баночну або каструльні пастку в кротячому ходу. За допомогою садового бура зробіть отвір в діючій норі, вкопати туди ємність з водою і прикрийте зверху від сонячного світла. Пробігаючи по тунелю, кріт потрапить в пастку і не зможе вибратися з неї. Точно так само можна використовувати магазинні пастки і капкани.
4
Розкладіть отруєні приманки для шкідників. Залізним стрижнем або щупом проробіть отвір в ходу, акуратно помістіть всередину чайну ложку фосфіду цинку. Пролом прикрийте земляною грудкою. Якщо протягом декількох днів ви побачите нові сліди від кротів на ділянці, повторіть процедуру. Врахуйте, що шкідник може не захотіти приймати отруєні гранули, тоді можна розділити улюблене Кротова ласощі - дощових черв'яків - на кілька частин і, посипавши їх отрутою, розмістити в норах.
5
За допомогою металевого прутика знайдіть основні ходи крота і перекрийте їх скловатою. Закритий з усіх сторін шкідник, натикаючись на побудовані перепони, гине.
6
Спробуйте зловити крота за допомогою двох лопат, перекриваючи йому дорогу в тунелі. Коли втікач потрапить у пастку, викопайте його. Захистіть руки щільними рукавичками, так як кріт може вас вкусити. Врахуйте, що ці тварини мають чималу силою і голосно верещать.
7
Використовуйте відлякувачі. Увіткніть під кутом 45 градусів в кротові ходи зрізані стебла очерету або порожні пляшки. Вважається, що завивання вітру злякають шкідників і змусять їх покинути насиджені місця, проте це недоведений факт. Придбайте в спеціалізованих магазинах ультразвукові прилади, що дозволяють позбутися кротів.