Як відкривати файл формату rar.

Розширення вказує на те, до якого типу належить вибраний файл. «Закінчення» .rar говорить про те, що перед вами архів. Запаковування в архів використовується для стиснення файлів без втрати даних. Після архівування файли стають значно легше. Відкрити файл формату .rar можна тільки в тому випадку, якщо у вас встановлено відповідне ПЗ.
Вам знадобиться
  • - Архіватор
Інструкція
1
Встановіть архіватор на жорсткий диск свого комп'ютера. Для цього завантажте програму з інтернету або придбайте диск з потрібним ПО. Найпопулярнішими на сьогоднішній день вважаються архіватори WinRar і 7-Zip. Запустіть файл .exe. Установка архиватора відбувається автоматично. Просто дотримуйтесь інструкцій інсталятора. Дочекайтеся, поки процес установки повністю завершиться.
2
Щоб відкрити архів (файл формату .rar) і переглянути містяться в ньому файли, клікніть на його значку лівою кнопкою миші або клацніть правою кнопкою миші і в випадаючому меню виберіть команду «Відкрити» - ви побачите список всіх запакованих файлів. Щоб відкрити файл, що знаходиться в архіві, клікніть двічі по його імені лівою кнопкою миші. При такому перегляді всі файли залишаються в архіві.
3
Якщо вам необхідно розпакувати архів (витягти містяться в ньому файли), клікніть по значку архіву правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть команду «Витягнути файли» - відкриється діалогове вікно, в якому ви зможете вказати директорію для розпакування файлів. Введіть адресу в рядок «Шлях для вилучення» або виберіть потрібну папку в дереві каталогу.
4
Щоб розпакувати файли в окрему папку, виберіть потрібний диск і натисніть на кнопку «Нова папка», дайте ім'я щойно створеної папці і вкажіть її, як кінцеву директорію розміщення файлів (виділіть за допомогою миші). Натисніть кнопку ОК і дочекайтеся, поки процес вилучення файлів завершиться.
5
Те ж саме можна зробити безпосередньо з вікна архіву. Відкрийте rar-файл способом, описаним у другому кроці, і натисніть на значок «Витягнути». Інший спосіб: у верхньому рядку меню вікна виберіть пункт «Команди» і клікніть лівою кнопкою миші по завданню «Витягнути в зазначену папку», вкажіть директорію для розпакування, дочекайтеся закінчення процесу, після чого закрийте вікно архіву.
6
Додаткові команди, що з'являються у випадаючому меню при кліці правою кнопкою миші по значку архіву, дозволяють швидко витягати файли в ту ж директорію, в якій знаходиться архів. Команда «Витягнути в [ім'я архіву]» дозволить створити в поточній директорії нову папку з тим же ім'ям, що і архів. У ній і розміщуватимуться всі розпаковані файли. Команда «Витягнути в поточну папку» розпакує файли без створення нової папки.
Розширення .rar в імені файлу говорить про те, що перед вами архів. Дані в архівах зберігаються в стислому вигляді, запаковані таким способом файли і папки займають менше місця. Щоб відкрити файл з розширенням .rar, необхідно виконати декілька дій.
Інструкція
1
Переконайтеся, що на вашому комп'ютері встановлено потрібне програмне забезпечення. Для роботи з архівами застосовуються програми-архіватори. Їх можна інсталювати з диска або завантажити з мережі інтернет. Після того, як потрібне ПО встановлено, відкрити файл .rar, тобто розпакувати архів, можна кількома способами. Вибір способу залежить тільки від потреб і звичок користувача.
2
Підведіть курсор миші до значка архіву і клацніть по ньому правою кнопкою миші. У звичному меню команд ви побачите нові пункти, ставляться до дій з архівами. Перша команда «Витягнути файли» допоможе вам витягти файли з архіву в задану директорію. Клацніть по ній лівою кнопкою миші, - відкриється нове діалогове вікно.
3
Пересуваючись по гілках деревовидного каталогу, виберіть директорію, в яку будуть витягнуті файли з архіву. Якщо ви хочете, щоб всі вони перебували в окремій папці, натисніть на кнопку «Нова папка» і введіть її назву. За необхідності можете задати додаткові параметри, відзначаючи відповідні пункти в діалоговому вікні. Натисніть на кнопку «ОК» і дочекайтеся розпакування архіву.
4
Оберіть команду «Витягнути в поточну папку», якщо хочете, щоб файли були розпаковані в ту директорію, в якій збережений архів. Наприклад, якщо архів перебуває на «Робочому столі», всі файли, що містяться в ньому, будуть витягнуті на «Робочий стіл».
5
Команда «Витягнути в [ім'я вашого архіву]» корисна тоді, коли файлів в архіві дуже багато. Дана команда дозволить вам витягти файли в ту ж директорію, де збережений архів, але при цьому автоматично буде створена нова папка, в яку і будуть витягнуті всі файли з архіву.
6
Якщо ви хочете отримати тільки частина файлів, клікніть по значку архіву лівою кнопкою миші (відкрийте його). Зі списку вмісту виберіть ті файли, які хочете отримати, виділивши їх за допомогою миші. Файли в несуміжних рядках виділяйте, утримуючи клавішу Ctrl. Якщо вам необхідно витягти всі файли, можете нічого не виділяти або, навпаки, виділити все. Вкажіть шлях для вилучення файлів так, як описано в третьому кроці, і натисніть на кнопку «Витягнути».