Як чистити смарагд.

Смарагд - один з найкрасивіших і дорожчих коштовних каменів, тому ювелірні прикраси з цими каменями вимагають дбайливого чищення. Саме від правильного догляду залежатиме, наскільки яскраво засяють і заіскряться ваші смарагди.
Вам знадобиться
  • - невелика ємність;
  • - водний мильний розчин;
  • - амміакосодержащіе чистячі засоби;
  • - тканина без ворсу або паперовий хустку.
Інструкція
1
Найлегший і безпечний спосіб очистити від забруднення ювелірний виріб з смарагдом - помити його в теплій мильній воді. Для цього потрібно підготувати невелику ванночку з мильною водою або використовувати будь амміакосодержащіе чистячі засоби.
2
Замочите камінь на кілька хвилин, а потім щіткою або м'якою ганчіркою видаліть всі наявні на ньому забруднення. Обполосніть його під проточною водою, попередньо закривши всі отвори в каналізацію.
3
Чистий камінь слід протерти рушником без ворсу або паперовим хусткою насухо.
4
Для того щоб видалити жирні плями з каменю, потрібно скористатися звичайним етиловим спиртом.
5
Жирову плівку з смарагду можна зняти бензином, використовуючи при цьому м'яку зубну щітку. Проводити чистку за допомогою зубного порошку або пасти не рекомендується - після цієї процедури можуть залишитися подряпини і потертості на камені.
6
При чищенні каменю не використовуйте механічні пристрої - вони можуть пошкодити його огранювання або ж в гіршому випадку розколоти його на частини, так як він має достатньо тендітну кристалічну решітку.
7
Уникайте чистити смарагди спеціальними миючими засобами - вони виїдають масла, які використовуються при їх висвердлюванні та огранювання. Слід остерігатися ультразвукової чистки - вона також може привести до несприятливих наслідків. Ультразвукова обробка знімає все як захисні, так і декоративні покриття.
8
Не рекомендується використовувати парову чистку і нагрівати камінь - з часом смарагд може потьмяніти.
9
З плином часу навіть при дбайливому догляді кедрове масло, використовуване для промаслювання смарагдів, вимивається, тому дорогоцінний камінь слід покривати новим шаром ювелірного масла хоча б раз на кілька років.
Зверніть увагу
Обов'язково зверніть увагу на те, як вмонтований камінь в ювелірну прикрасу. Якщо ж він тримається на клею, то вам не слід опускати його воду. Потрібно просто протерти м'якою тканиною, слабо змоченою в мильному водному розчині.