Як зробити ляльковий театр.

Занурення в чарівний світ театру стає справжнім святом для глядачів будь-якого віку, від мала до велика. В свою чергу активну участь у підготовці та проведенні лялькового спектаклю відмінно розвиває моторику і пам'ять малюка, розширює кругозір і прищеплює любов до творчості.
Вам знадобиться
  • кольоровий папір, клей, картон, кольорові олівці чи фломастери, плоскі дерев'яні палички для морозива
Інструкція
1
Зробити ляльковий театр разом - хороша можливість залучити дитину до світу казкових перетворень. Навіть найменші, три-чотирирічні діти, здатні приймати участь у виготовленні декорацій та ляльок для домашнього уявлення. Можна почати з нескладних паперових акторів і декорацій, поступово створюючи справжній ляльковий театр.
2
Щоб змайструвати паперових ляльок для першого подання, вам буде потрібно кольоровий папір, клей, картон, кольорові олівці чи фломастери. Також в якості героїв можна використовувати вже готові відповідні зображення, вирізані з журналів або картинок, роздрукованих з інтернету. В якості тримача можна використовувати плоскі дерев'яні палички для морозива; також підійдуть продавані в аптеці медичні дерев'яні палички, використовувані для огляду горла.
3
Перш за все, разом з дитиною намалюйте героїв або виріжте вже готові зображення. Використовуючи безпечні ножиці, роботу з вирізання цілком можна довірити малюкові.
4
Наклейте вирізані зображення на картон і приклейте їх до дерев'яних паличок. Герої вистави готові.
5
Для виготовлення сцени на аркуші щільного картону намалюйте відповідні декорації - ліс, галявина або кімната - все залежить від того, які сценки ви збираєтеся розігрувати. Одні й ті ж ляльки можуть використовуватися в різних уявленнях - зовсім не обов'язково точно слідувати відомим сюжетам, дозвольте дитині проявити фантазію.
6
Для того щоб ляльки могли пересуватися по сцені, зробіть прорізи на необхідних рівнях. Вставивши палички, на яких кріпляться ляльки в прорізи і, показавши дитині, як вони переміщаються по сцені, можна починати репетиції.
7
Для того щоб зробити ляльковий театр, вам буде потрібно всього годину-півтори часу, в той час, як результат надовго стане не тільки відмінним розвагою, але і корисним навчальним інструментом для дитини. Вплив гри в театрі на формування зв'язного мовлення і вміння виражати свої думки, можливість перемогти дитячі страхи, обігравши їх в нескладних сценках - все це надасть вам неоціненну допомогу у формуванні маленької особистості. Якщо є можливість, запросіть на спектакль близьких - маляті буде надзвичайно приємно їх присутність.
Ляльковий театр в усі часи - це не тільки розвага для дорослих і дітей, а й виховне, лікувальне, пізнавальний захід для дитини. Виявляється, іграшкове уявлення легко влаштувати вдома, вибравши як глядачів найближчих родичів і друзів. Як же організувати ляльковий театр?
Інструкція
1
Спорудіть сцену. Ширму можна виготовити дуже просто: натягніть мотузку посеред кімнати і повісьте на неї шматок тканини або легка ковдра. Якщо необхідно щось поставити на сцену, то між спинками стільців покладіть плоску дошку і перекиньте через неї плед. Зверху в даному випадку можна ставити будь-які декорації, іграшки, штучний ліс. Готову сцену можна оформити бантиками, паперовими сердечками, малюнками, рибками.
2
Підберіть ляльок для вистави. Багато різних іграшок можна придбати для театру: маріонетки, тростинові, пальчикові. Але найпопулярніший вид - ляльки-рукавички, які надягають на руку. Такі іграшки продаються в магазинах, як по одній, так і серіями для різних казок.
3
Можна виготовити ляльок, що надіваються на руку, власними силами! Для цього підійдуть непотрібні в господарстві рукавички і шкарпетки, на яких потрібно буде вишити оченята, носик, ротик, прикрасити вийшло особа волоссям з ниток. Головне, щоб іграшка була за розміром руки кукловода.Ізготовьте іграшку з тканини. Щоб отримати викрійку, покладіть долоню на папір і обведіть олівцем. Рука повинна бути в такому вигляді, ніби на неї надіта лялька: вказівний палець дивиться вгору, великий і мізинець - розчепірені в сторони, інші пальці підібгані. На лекало зробіть припуски з боків в розмірі одного сантиметра для швів. Тепер візьміть щільну тканину, м'яку і приємну на дотик. Скроїти дві частини ляльки-рукавички і зшийте їх разом. В якості голови можна використовувати кулю, зроблений методом пап'є-маше або запозичити цю частину у старої непотрібної іграшки.
4
Придумайте сценарій. Можна взяти за основу всім добре відомі казки або скласти щось оригінальне. Чим молодша учасники вистави, тим простіше має бути твір. Дитині можна спочатку довірити роль з мінімумом слів, а потім ускладнювати його партію. Коли сценарій готовий, підберіть підходящі декорації і костюми для ляльок.
5
Знайдіть звукові ефекти для подання. Можна записати музичний супровід на окремий диск, включати і вимикати його в потрібний момент.
6
Влаштуйте репетицію вистави, де кожен ляльковод зможе повторити свою партію слів, повправлятися у взаємодії з іграшкою перед поданням на публіку.
7
Коли все готово до прем'єри, спорудити зі стільців глядацьку залу. Можна виготовити іграшкові квитки на ляльковий спектакль, зробити міні-буфет з напоями і поп-корном. Головне, щоб всі учасники домашнього спектаклю отримали від процесу максимум задоволення.