Як лікувати застуджена шию.

М'язи шиї можуть запалитися в результаті різкого переохолодження, особливо після фізичного навантаження. Холодна температура викликає спазми, порушує кровообіг і починається запалення тканин. Лікувати застуженних шию потрібно комплексно.
Вам знадобиться
  • - болезаспокійливі препарати;
  • - жарознижуючі препарати;
  • - горілка, мед, сік алое;
  • - сіль.
Інструкція
1
Забезпечте повний спокій м'язам шиї. Щоб уникнути зайвої хворобливості і травмування тканин, забезпечте спокій м'язам шиї - не напружуйтеся, припиніть фізичні заняття на час, можна перейти на постільний режим.
2
Приймайте болезаспокійливі препарати. Можна використовувати звичайні анальгетики або приймати нестероїдні препарати, які володіють ще й протизапальну дію. Будь-які медикаменти слід приймати тільки після консультації у фахівця.
3
Прогрівайте хворі місця. Зробіть горілчаний або спиртовий компрес - змочіть шматок марлі, згорнутий в кілька шарів, прикладіть до шиї, зверху накрийте поліетиленом і обмотайте теплим вовняним шарфом. Використовуйте разогревающие мазі, а після зняття компресу забезпечте шиї «сухе тепло» - накладіть пов'язку з теплої тканини.
4
Приготуйте суміш з рівних частин горілки та рідкого меду, додайте трохи соку алое. Просочіть складом марлеву тканину і прикладіть до шиї, зверху укутайте все непромокаючої папером.
5
Вживайте жарознижуючі препарати. Якщо запалення тканин шиї супроводжується підвищенням температури, то це може бути симптомом додавання вірусного ураження. У цьому випадку показаний прийом противірусних препаратів і ліків, що усувають лихоманку.
6
Робіть масаж шиї. Як тільки гострий біль спаде, корисно розробляти м'язи шиї, щоб відновити кровообіг і стимулювати оновлення клітин. Натискайте подушечками пальців на болючі точки і утримуйте натиск протягом декількох секунд - такий масаж не повинен тривати більше 15 хвилин.
7
Спробуйте контрастну зміну температур. Альтернативою прогріванню шиї є чергування холодних і теплих компресів. Приготуйте мішок з підігрітою сіллю або піском і шматочки льоду, загорнуті в полотняну тканину. На ніч робіть тепле укутування, а вранці охолодіть тканини і зніміть набряк крижаним компресом.
8
Пройдіть курс фізіотерапії. Електрофорез прискорює дію протизапальних засобів і стимулює кровообіг, УВЧ і кварц прогрівають тканини по всій глибині. 10-денний курс прискорить одужання і знизить імовірність виникнення рецидивів.
Біль у шиї - це одне з найпоширеніших на сьогоднішній день захворювань, яке може бути викликане різними причинами. Наприклад, тривалим сидінням на незручному стільці, спадковою схильністю, відсутністю фізичних навантажень, а так само несприятливим впливом навколишнього середовища.

Іноді біль в області шиї може сигналізувати про початкову стадію найсерйозніших захворювань або механічних пошкодженнях в шийному відділі хребта. А може, просто ви застудили шию в холодну погоду? Як же правильно лікувати шию? Зазвичай на період загострення болю пацієнту призначають протизапальні нестероїдні препарати. Проте визначити їх повинен фахівець після ретельно проведеного обстеження. Займатися самолікуванням не рекомендується. З болезаспокійливих препаратів можна приймати ібупрофен або аспірін.Очень корисно в період загострення по кілька разів на день робити масаж шиї по 5-10 хвилин. Для цього подушечками пальців треба натискати на больові точки і фіксувати протягом декількох секунд. Якщо ви самі не зможете дістати їх руками, попросіть когось із близьких допомогти вам.Ви період загострення лікувати шию можна двома протилежними методами - холодом (лід) або теплом (мішечок з підігрітою сіллю або піском). Теплий компрес найкраще робити на ніч. Прокинувшись вранці, ви відразу відчуєте полегшення. Лід зменшує припухлість і дуже ефективний при розтягуванні м'язів і травмах.После того, як біль в шиї стихне, пацієнту рекомендується щодня займатися спеціальною гімнастикою. Вона включає в себе кілька нескладних вправ, які допоможуть шиї розслабитися і зняти зайву напругу м'язів. Ось деякі з них:

  1. Напружуйте м'язи шиї, одночасно натискаючи долонею на лоб. Потім натискайте долонею на потилицю. Повторіть ці вправи кілька разів.
  2. Надавлюйте правою долонею на правій скроню і, відповідно, лівою - на лівий. Напружуйте при цьому м'язи шиї. Вправа також слід повторити кілька разів.
  3. Закиньте голову назад, а підборіддя одночасно намагайтеся притиснути вниз, до яремній ямці. Повторіть 5 разів.
  4. Повертайте головою по колу повільно, щоразу фіксуючи максимальну глибину нахилу.
  5. Притисніть праве вухо до правого плеча, не підіймаючи його, а потім ліве вухо - до лівого. Постарайтеся утримати положення на кілька секунд.